Vitamín C sérum s retinolom

     

Krátky popis: Vysokoúčinné sérum s veľkým množstvom antioxidantov proti jazvám po akné a pigmentovým škvrnám. Posilňuje kožnú bariéru a zjednocuje pleť.

Balenie: 30 ml

Odporúčané použitie: Vyčistite si pleť jemným čistiacim prostriedkom a osušte ju. Následne používajte Váš obľúbený toner a naneste sérum v tenkej vrstve. Rutinu dokončite Vašim obľúbeným krémom a v prípade rannej rutiny nezabúdajte ani na krém s SPF (ochranný faktor proti slnečnému žiareniu).

Upozornenie: Prípravok je len na vonkajšie použitie. Skladujte v suchu a mimo dosahu malých detí.

Môžeme doručiť do:
6.3.2024
Skladom (>5 ks)
Značka: Nakupuj Zdravo
€12,49

Vitamín C sérum

Kombinácia vitamínu C, mikroenkapsulovaného retinolu, vitamínu E a F a aceroly? Toto sérum je ideálna voľba ak Vás trápia viditeľné pigmentové škvrny, pleť bez života a celkovo horšia kvalita pleti. Pozrime sa na zložky jednotlivo a na ich benefity pre Vašu pokožku.

Vitamín C

Vitamín C je dôležitou živinou pre viaceré procesy v tele. Pomáha udržiavať pokožku zdravú a mnohé výrobky na starostlivosť o pleť obsahujú vitamín C. Odborný názov vitamínu C je kyselina L-askorbová. Telo si vitamín C nedokáže prirodzene vytvoriť, preto je dôležité ho používať ako doplnok výživy alebo aplikovať lokálne na problémové partie. Naše sérum obsahuje 10% vitamínu C.

Benefity vitamínu C pre pokožku

Chráni pleť pred voľnými radikálmi

Vitamín C, ako jeden z najdôležitejších antioxidantov v ľudskej pokožke, je súčasťou komplexnej skupiny enzymatických a neenzymatických antioxidantov, ktoré spoločne chránia pokožku pred reaktívnymi formami kyslíka. Keď je pokožka vystavená UV žiareniu, vznikajú reaktívne formy kyslíka, ako sú superoxidový ión, peroxid a singletový kyslík. Vitamín C chráni pokožku pred oxidačným stresom postupným odovzdávaním elektrónov na neutralizáciu voľných radikálov. Tieto radikály majú potenciál spustiť reťazové alebo kaskádové reakcie, ktoré poškodzujú bunky.

Pomáha v syntéze kolagénu

Vitamín C je nevyhnutný pre biosyntézu kolagénu. Predpokladá sa, že vitamín C okrem stimulácie kvalitatívnych zmien v molekule kolagénu ovplyvňuje aj kvantitatívnu syntézu kolagénu. Vitamín C slúži ako kofaktor pre enzýmy, ktoré sú zodpovedné za stabilizáciu a zosieťovanie molekúl kolagénu. Ďalším mechanizmom, ktorým vitamín C ovplyvňuje syntézu kolagénu, je stimulácia peroxidácie lipidov a produkt tohto procesu, malondialdehyd, zase stimuluje expresiu kolagénových génov. Vitamín C tiež priamo aktivuje prepisovanie syntézy kolagénu a stabilizuje prokolagénovú mRNA, čím reguluje syntézu kolagénu. Príznaky a symptómy skorbutu, ochorenia z nedostatku vitamínu C, sú spôsobené poruchou syntézy kolagénu. Klinické štúdie preukázali, že lokálne používanie vitamínu C zvyšuje tvorbu kolagénu v mladej aj staršej ľudskej pokožke.

Zmierňuje pigmentové škvrny

Pigmentovými škvŕnami nazývame tmavé škvrny na pleti, ktoré sú zväčša spôsobené slnečným žiarením. Ak máte na tvári, rukách, krku alebo ramenách svetlé až tmavohnedé škvrny, ide o nahromadenie melanínu, ktorý dodáva pokožke farbu (pigment). Vitamín C interaguje s iónmi medi na tyrozinázovo aktívnom mieste a inhibuje pôsobenie enzýmu tyrozinázy, čím znižuje tvorbu melanínu. Vitamín C pôsobí aj na perifolikulárny pigment. V trojmesačnom výskume sa skúmal vplyv vitamínu C na pigmentové škvrny. Denné používanie kyseliny askorbovej lokálne priniesol objektívne a subjektívne zlepšenie fotopoškodenej pokožky tváre.

Mikroenkapsulovaný retinol

Čo je rozdieľ medzi mikroenkapsulovaným retinolom a klasickým retinolom?

Mikroenkapsulovaný retinol predstavuje technológiu, ktorá umožňuje účinným látkam preniknúť hlbšie do vrstvy pokožky pred ich aktiváciou. Možno ju považovať za technológiu s časovým uvoľňovaním, pretože predlžuje čas medzi tým, ako sa prípravok dostane na pokožku, a tým, ako začne pôsobiť. Mikroenkapsulovaný retinol je stabilnejší a účinnejší, ľahko sa prenáša a cielene sa dostáva do kožných buniek, kde je najúčinnejší. Tým sa líši od tradičného retinolu, pretože spôsobuje menšie vysušovanie, podráždenie a olupovanie pokožky, vďaka čomu je výrobok lepšie znášaný aj ľuďmi, ktorí majú citlivú pleť. Náš produkt obsahuje 1% mikroenkapsulovaného retinolu.

Benefity retinolu

Pomáha s akné

Akné je bežným ochorením kože. Keď sa póry upchajú odumretými kožnými bunkami a/alebo olejmi, môžu sa objaviť čierne a biele bodky alebo iné typy vyrážok. Retinol pomáha udržiavať póry čisté tým, že znižuje hromadenie kožných buniek. Okrem toho môže blokovať zápaly v pokožke. Taktiež kvôli jeho vlastnosti, že pomôže v obnove kožnej steny, pomáha v rýchlejšom hojení jaziev po akné. Pri pravidelnom používaní účinne zosvetľuje aj hlbšie jazvy a celkový vzhľad pokožky bude krajší a jednotnejší.

Redukuje vrásky

Kožné bunky sa prirodzene obnovujú a odhaľujú pod sebou nové bunky. S pribúdajúcim vekom sa to však deje menej často, čo môže viesť k výskytu jemných línii a vrások. Retinol pomáha urýchliť tento proces výmeny a podporiť jasnejšiu a hladšiu pleť. Dostáva sa tiež hlbšie do pokožky, aby podporil tvorbu kolagénu a ešte viac zlepšil kvalitu pokožky. Podľa štúdie vykonanej v roku 2019 používanie produktu s obsahom retinolu už po 8 týždňoch používania vo veľkej miere znížila výskyt vrások u respondentov.

Pomáha s hyperpigmentáciou

Podobne ako vitamín C, aj retinol je veľmi účinnou látkou proti tmavým škvrnám. Zistilo sa, že retinol používaný lokálne, zosvetľuje tmavé škvrny, hoci to môže trvať aj pár mesiacov. Vykonával sa výskum v roku 2020 ohľadom tejto problematiky s pozitívnym výsledkom, už po 12 týždňoch bola vidieť pozitívna zmena ohľadom hyperpigmentácie a nerovnomernému tónu pleti.

Vitamín E

Vitamín E je v tukoch rozpustná esenciálna živina s protizápalovými účinkami. Vitamín E pomáha podporovať imunitný systém, funkciu buniek a zdravie pokožky. Je to antioxidant, vďaka čomu účinne bojuje proti účinkom voľných radikálov.

Chráni pleť pred voľnými radikálmi

Ako už bolo spomenuté, vitamín E je antioxidant. Antioxidanty pomáhajú odstraňovať voľné radikály a zabraňujú tak oxidačnému poškodeniu buniek. Voľné radikály vytrhujú elektrón zo všetkého, čo im príde do cesty, vrátane DNA, kožných bielkovín, spojivových tkanív a bunkových membrán. Vitamín E utlmuje túto aktivitu voľných radikálov a tak chráni pleť.

Hydratuje pokožku a posilňuje kožnú bariéru

Okrem toho, že vitamín E pôsobí ako silný antioxidant, na rozdiel od väčšiny antioxidantov, je aj veľmi hydratačná molekula, pretože pôsobí ako zvlhčovadlo (absorbuje vodu do pokožky) a zmäkčovadlo (zadržiava vodu v pokožke). To znamená, že lokálne môže byť veľmi užitočný pri rôznych kožných ochoreniach, ako aj pri obnove pokožky. Pomáha pri rôznych druhoch obnovy buniek od poškodenia slnkom až po podporu hojenia jaziev alebo popálenín.

Vitamín F

Vitamín F sa skladá z dvoch esenciálnych mastných kyselín. Ide o kyselinu alfa-linolénovú (ALA) - omega-3 mastnú kyselinu a kyselinu linolovú (LA) - omega-6 mastnú kyselinu. Obe sú veľmi dôležité a zohrávajú významnú úlohu pri udržiavaní zdravia našej pokožky.

Znižuje zápal

Vitamín F môže pomôcť pri niektorých zápalových stavoch kože, ako je dermatitída a psoriáza, pretože pomáha znižovať zápal, regulovať zdravé bunkové funkcie a nadmernú stratu vody.

Udržuje vlhkosť

Vitamín F, ktorý sa skladá aj z esenciálnej mastnej kyseliny omega-6, je hydratačnou zložkou. Vitamín F sa pri použití na pokožke mení na ceramidy, skupinu lipidov, ktoré pomáhajú vytvárať kožnú bariéru a pomáhajú pokožke udržiavať vlhkosť.

Acerola je vynikajúcim prírodným zdrojom vitamínu C. Toto sérum obsahuje viacero veľmi užitočných aktívnych látok ako ste si mohli čítať vyššie. Je vhodné na každodenné používanie, ako súčasť rannej alebo večernej rutiny podľa Vašej preferencie.

Zloženie: Aqua, Sodium Ascorbyl Phosphate, Glycerin, Polysorbate 20, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Linoleic Acid, Malpighia Glabra Fruit Extract, Diethylhexyl Syringylidenemalonat, Caprylic/Capric Triglyceride, Polymethyl Methacrylate, Citric Acid, Xanthan Gum, PEG-20 Glyceryl Laurate, Tricaprylin, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, BHT, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Parfum

Balenie: 30 ml

Odporúčané použitie: Vyčistite si pleť jemným čistiacim prostriedkom a osušte ju. Následne používajte Váš obľúbený toner a naneste sérum v tenkej vrstve. Rutinu dokončite Vašim obľúbeným krémom a v prípade rannej rutiny nezabúdajte ani na krém s SPF (ochranný faktor proti slnečnému žiareniu).

Upozornenie: Prípravok je len na vonkajšie použitie. Skladujte v suchu a mimo dosahu malých detí.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: