Kolagén 145 kapsúl

   

 

Krátky popis: Kolagén je jedným z najrozšírenejších proteínov v ľudskom organizme, ktorý podporuje zdravie kĺbov a kostí, rast svalovej hmoty a zdravie srdca a ciev.

Balenie: 145 kapsúl po 421,5 mg bravčového kolagénu a 8,5 mg vitamínu C.

Hmotnosť: 77 g

Odporúčané dávkovanie: 3 kapsule dvakrát denne zapiť dostatočným množstvom vody.

Upozornenie: Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Produkt nie je vhodný na užívanie tehotným a dojčiacim ženám.

Môžeme doručiť do:
22.4.2024
Skladom (>5 ks)
Značka: Nakupuj Zdravo
€9,99

Kolagén

Čo je vlastne kolagén? Kolagén je najrozšírenejšia bielkovina v ľudskom tele, ktorá sa nachádza v kostiach, svaloch, koži a šľachách. Je základnou zložkou spojivového tkaniva a zohráva kľúčovú úlohu pri udržiavaní telesných buniek pohromade. Dodáva tiež pevnosť a pružnosť pokožke. Kolagén sa nachádza v ľudskom tele vo veľkom množstve. Podľa niektorých starších výskumov tvorí kolagén tretinu bielkovín v ľudskom tele a tri štvrtiny suchej hmotnosti kože. Avšak pribúdajúcim vekom organizmus produkuje stále menej a menej kolagénu prirodzene. Tento pokles je optimálne vykryť konzumáciou doplnkov výživy s obsahom kolagénu.

Zmierňuje bolesti kĺbov

V roku 2018 vedci zverejnili výsledky štúdie, ktorej sa zúčastnilo 120 ľudí, z ktorých polovica užívala 90 dní doplnky výživy obsahujúce kolagén a ďalšie látky, zatiaľ čo ostatní užívali placebo. U tých, ktorí užívali kolagén, klesla bolesť kĺbov o 43 % a pohyblivosť kĺbov sa zlepšila o 39 %.

Pomáha s osteoporózou

V máji 2014 sa publikoval prehľad 9 štúdii, ktoré skúmali vplyv kolagénu na osteoporózu.  Osteoporóza je ochorenie látkovej výmeny kostného tkaniva, ktorá sa prejavuje ubúdaním množstva kostnej hmoty a poruchami mikroarchitektúpozotíry kosti – inými slovami kosti budú slabšie a budú viac náchylný na lámanie. Tieto štúdie potvrdzujú, že kolagén má pozitívny vplyv na posilnenie kostí a na obnovu určitej hustoty kostí.

Má pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém

V roku 2017 sa vykonával výskum, ktorý sa zameriaval na vplyv kolagénu na kardiovaskulárny systém. Bol to menší výskum s 30 participantmi, avšak trval až 6 mesiacov. U tejto skupiny došlo k výraznému zníženiu tuhosti tepien a k zníženiu hladiny lipoproteínov s nízkou hustotou alebo "zlého" cholesterolu.

Podporuje rast svalovej hmoty

Podľa štúdie, ktorá sa vykonávala v roku 2015, môžeme tvrdiť že kolagén môže pomáhať v raste svalovej hmoty. Vedci predpokladali, že kolagén pomáha stimulovať produkciu bielkovín zodpovedných za rast svalov. Štúdia pracovala s 53 účastníkmi. Účastníci sa venovali pravidelnému cvičeniu počas 12 týždňov. Na konci tohto obdobia sa u tých, ktorí užívali kolagénové doplnky, prejavil nárast svalovej hmoty a sily, ktorý bol výrazne väčší ako u tých, ktorí užívali placebo. Náš produkt obsahuje aj vitamín C, nakoľko vitamín C pomáha organizmu syntetizovať kolagén. Vďaka tomu kolagén sa dostáva rýchlejšie a účinnejšie do organizmu a výsledky sa dostavia rýchlejšie. Taktiež vitamín C zaisťuje funkčnosť a pevnosť kolagénu. V tomto produkte je množstvo vitamínu C malé, jeho funkciou je iba pomoc v strebávaní aktívnych látok. Nevnímajte prosím tento produkt ako plnohodnotnú náhradu za vitamín C. Odporúčame Vám tento produkt ak už máte problémy s kĺbami a s kosťami alebo ak je Vaša práca zaťažujúca na kĺby a kosti a radi by ste predišli bolestiam v budúcnosti.

Zloženie: hydrolyzovaný kolagén, vitamín C, želatína (obal kapsule)

Balenie: 145 kapsúl

Hmotnosť: 77 g

Odporúčané dávkovanie: 3 kapsule dvakrát denne zapiť dostatočným množstvom vody.

Upozornenie: Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Produkt nie je vhodný na užívanie tehotným a dojčiacim ženám.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: