Chondro Complex 145 kapsúl

 

Krátky popis: Chondro Complex je vytvorený pre najekfektívnejšiu podporu kĺbov, kostí a chrupavky. Obsahuje MSM, chondroitín, glukozamín a vitamín C.

Balenie: 145 kapsúl po 200 mg MSM, 100 mg chondroitínu, 100 mg glukozamínu a 100 mg vitamínu C.

Hmotnosť: 87 g.

Odporúčané dávkovanie: 2 až 4 kapsule denne zapiť dostatočným množstvom vody. 4 kapsule v prípade vyššieho veku, vyššej váhy alebo vážnejších bolestí.

Upozornenie: Nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy a nie je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy. Skladujte pri izbovej teplote mimo dosahu malých detí.

Môžeme doručiť do:
28.5.2024
Skladom (>5 ks)
Značka: Nakupuj Zdravo
€16,69

Chondro Complex

Bolestivé kĺby, fyzicky náročná práca, alebo práve naopak, sedavý životný štýl s minimálnym pohybom – sú to problémy a situácie, ktoré sa týkajú väčšiny ľudí. Na pomoc s týmito problémami sme vytvorili produkt Chondro Complex. Chondro Complex je produkt, v ktorom sme skombinovali MSM, chondroitín a glukozamín a pridali sme aj vitamín C pre lepšie vstrebávanie týchto látok. MSM, chondroitín a glukozamín majú pozitívny vplyv na zdravie kĺbov a kostí aj osobitne, ale perfektne sa dopĺňajú a zvyšujú si efektivitu. Pozrime sa detailnejšie na jednotlivé aktívne látky.

MSM

MSM alebo Metylsulfonylmetán je prirodzene sa vyskytujúca zlúčenina v potravinách, ako je čerstvá zelenina, mäso a mliečne výrobky. Väčšinou to však z potravín nekonzumujeme v dostatočnom množstve, preto sa odporúča užívanie aj vo forme doplnkov stravy.

Pomôže s liečbou osteoartrózy a bolesti kĺbov

Osteoartróza je choroba, ktorou trpia milióny ľudí. Je to poškodenie chrupavky v jednom, alebo viacerých kĺboch. Bežne postihuje kolená, boky, dolnú časť chrbta, ruky a prsty. Môže spôsobovať bolesť, stuhnutosť a opuch. Viacero štúdií sa zaoberalo vplyvom MSM na bolesti kĺbov. Jedna z nich pracovala so 100 pacientmi nad 50 rokov. Rozdelili ich do 2 skupín – jedna dostala MSM a druhá iba placebo. Životospráva respondentov bola približne rovnaká, čo sa týka pitia alkoholu a fajčenia, a taktiež aj priemerný vek bol skoro similárny, okolo 68 rokov. Doplnok MSM obsahoval aj vitamín C, kolagén a výťažky z neemu a corydalis. Výsledky ukázali, že u ľudí, ktorí užívali MSM počas 12 týždňov, došlo k zlepšeniu bolesti kĺbov, stuhnutosti a opuchu v porovnaní s tými, ktorí užívali placebo lieky. Ďalšia štúdia sa vykonávala taktiež na 100 pacientoch, každý pacient mal osteoartrózu v boku, alebo v kolene. Pracovalo sa s väčšiou dávkou MSM, konkrétne so 6 grammi po dobu 26 týždňov. Skupina, ktorá užívala MSM zaznamenala zlepšenie príznakov osteoartrózy a lepší výkon pri každodenných činnostiach ako tá, ktorá užívala placebo.

Glukozamín

Glukozamín je zlúčenina, ktorá sa prirodzene nachádza v tele, najmä v chrupavke. Je dostupná aj vo forme doplnkov. Bežne sa používa na liečbu bolesti kĺbov a osteoartrózy a štúdie potvrdili, že pomáha pri obnove poškodenej chrupavky a znižuje zápal v kĺboch.

Chondroitín

Chondroitín je komplexný sacharid, ktorý je hlavnou zložkou chrupavky, tkaniva, ktoré vypĺňa kĺby. Pomáha udržiavať pružnosť a hydratáciu chrupavky, čo môže znížiť bolesť a zápal u ľudí s osteoartrózou Často sa používa ako doplnok stravy, pretože má protizápalové a bolesť tlmiace vlastnosti. Chondroitín sa zvyčajne užíva vo forme kapsúl alebo prášku a často sa kombinuje s glukozamínom.

Vitamín C

Vitamín C pomáha vstrebávaniu MSM, chondroitínu a glukozamínu tým, že podporuje tvorbu kolagénu. Kolagén je bielkovina, ktorá tvorí významnú časť chrupavky a je potrebná na tvorbu a obnovu spojivového tkaniva v tele. Vitamín C je nevyhnutným kofaktorom pri syntéze kolagénu, čo znamená, že je potrebný na to, aby tento proces prebiehal. Okrem toho má vitamín C antioxidačné vlastnosti, ktoré môžu pomôcť znížiť zápal a chrániť kĺby pred poškodením. Podporou tvorby kolagénu a znížením zápalu môže vitamín C zvýšiť účinnosť MSM, chondroitínu a glukozamínu pri podpore zdravia kĺbov. V tomto produkte je množstvo vitamínu C malé, jeho funkciou je iba pomoc v strebávaní aktívnych látok. Nevnímajte prosím tento produkt ako plnohodnotnú náhradu za vitamín C. Ak by ste mali záujem o samostatný produkt vitamín C, kliknite sem.

Zloženie: MSM, chondroitín, glukozamín, vitamin C, hydroxypropylmetylcelulóza (obal kapsule)

Balenie: 145 kapsúl po 200 mg MSM, 100 mg chondroitínu, 100 mg glukozamínu a 100 mg vitamínu C.

Hmotnosť: 87 g.

Odporúčané dávkovanie: 2 až 4 kapsule denne zapiť dostatočným množstvom vody. 4 kapsule v prípade vyššieho veku, vyššej váhy alebo vážnejších bolestí.

Upozornenie: Nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy a nie je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy. Skladujte pri izbovej teplote mimo dosahu malých detí.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: