Elixír hydratácie - Niacinamid

     

 

Krátky popis: Niacinamid so snehovými riasami a vitamínom B5 poskytujú účinnú pomoc v boji proti akné, s upchatými pórami a zároveň dodá pleti potrebnú hydratáciu.

Balenie: 30 ml

Odporúčané používanie: Vyčistite si pleť jemným čistiacim prostriedkom a osušte ju. Následne používajte Váš obľúbený toner a naneste sérum v tenkej vrstve. Rutinu dokončite Vašim obľúbeným krémom a v prípade rannej rutíny nezabúdajte ani na krém s SPF (ochranný faktor proti slnečnému žiareniu).

Upozornenie: Prípravok je len na vonkajšie použitie. Skladujte v suchu a mimo dosahu malých detí.

Môžeme doručiť do:
22.4.2024
Skladom (>5 ks)
Značka: Nakupuj Zdravo
€11,99

Niacinamid so snehovými riasami a vitamínom B5

Máte problémy s pleťou, s rozšírenými pórami, nerovnomerným tónom pleti alebo chýba Vašej pleti žiarivosť a elasticita? Prinášame Vám riešenie na spomínané problémy vo forme séra s 10% niacinamidom, so snehovými riasami a s vitamínom B5.

Niacinamid

Niacinamid, známy aj ako vitamín B3 a nikotínamid, je vo vode rozpustný vitamín, ktorý má mnoho benefitov pre pokožku. V posledných rokoch sa stal veľmi populárnou ingredienciou v kozmetike, objavuje sa v tonikoch, sérach aj krémoch.

Benefity niacinamidu

Pomáha s liečbou akné

Jedným z najčastejších problém s pleťou je akné, a nie iba v mladom veku. Akné môže naznačovať aj hormonálne problémy alebo istú intoleranciu alebo alergiu na určité alergény v potravinách. Avšak vo veľa prípadoch so správnymi kozmetickými produktami je možné akné vyliečiť. Štúdia z roku 2014 skúmala vplyv niacinamidu na tvorbu mazu, nakoľko nadmerná tvorba mazu môže upchávať póry a spôsobovať vyrážky. Táto študia potrvrdila, že niacinamid má pozitívne účinky proti svrbeniu, antimikrobiálne účinky a môže potláčať tvorbu nadmerného množstva kožného mazu. V roku 2017 sa spravil prehľad viacerých štúdii. Vznikol s cieľom potvrdiť bezpečné a účinné možnosti liečby, ktoré by riešili vedľajšie účinky a zvyšujúcu sa mieru rezistencie na antibiotiká pri súčasnej liečbe. Niacinamid je vitamín so silnými protizápalovými vlastnosťami, ktorý by mohol ponúknuť potenciálnu možnosť liečby bez antibiotík a vedlajších účinkov. Šesť z ôsmich štúdií, v ktorých sa používal lokálny niacinamid, viedlo k významnému zníženiu výskytu akné v porovnaní s východiskovým stavom pacienta alebo k podobnému výsledku ako pri inej štandardnej liečbe akné.

Zjednocuje tón pleti

Výskum z roku 2019 skúmal vplyv niacinamidu na pleť u 30 žien nad 30 rokov, ktoré boli rozdelené náhodne do dvoch skupín. Jedna dostala produkty s niacinamidom, druhá dostala placebo produkty. Potvrdilo sa, že lokálna aplikácia niacinamidu môže pomôcť zlepšiť vzhľad pokožky, zvyšovať jej elasticitu a zredukovať jemné vrásky a znižovať hyperpigmentáciu. Štúdia vykonaná na rekonštruovanej pigmentovanej epidermis (PREP) ukázala, že niacinamid zasahuje do interakcie medzi keratinocytmi a melanocytmi, čím zabraňuje melanogenéze. Moduluje tiež proteázou aktivovaný receptor (PAR-2), ktorý sa podieľa na prenose melanozómov z melanocytov do okolitých keratinocytov. Klinické štúdie s použitím 2 % niacinamidu preukázali, že po 4 týždňoch liečby výrazne znižuje celkovú plochu hyperpigmentácie a zvyšuje svetlosť a jednotnosť pokožky. Niacinamid v koncentráciách 5 % a viac pôsobí niekoľkými spôsobmi, aby zabránil vzniku nových farebných zmien. Niacinamid dobre spolupracuje s látkami znižujúcimi zafarbenie, ako je napríklad vitamín C, sladké drievko, retinol a bakuchiol.

Znižuje viditeľnosť pórov

Ako sme to už spomínali vyššie, niacinamid dokáže znižovať vylučovanie kožného mazu. To je dôvodom, prečo je niacinamid účinný aj v prípade zmenšovania pórov. 12-týždňová štúdia uvedená v časopise Cosmeceuticals and Cosmetic Practice ukázala, že kombinácia niacínamidu a kyseliny salicylovej výrazne zmenšila póry a hrboľatý povrch pokožky. Póry sú vo všeobecnosti zväčšené, keď sú upchaté odumretou pokožkou, prachom a kožným mazom. Tým, že niacinamid kontroluje a znižuje tvorbu kožného mazu, zabraňuje tomu, aby sa póry zachytávali prebytočným olejom a nečistotami, čím zabraňuje ich roztiahnutiu, a to vždy vedie k zmenšeniu pórov. Pleť tak vyzerá hladšie. Naše sérum obsahuje 10% niacinamidu.

Snehové riasy

Riasy sú populárnou zložkou v kozmetických produktoch, ale počuli ste už o snehových riasách? Snehová riasa je druh zelenej riasy, ktorá sa vyskytuje na vrcholoch hôr v najchladnejších klimatických oblastiach sveta. Snehové riasy sa vyskytujú vo výške 3000-6000 metrov nad morom a tvoria sa v týchto extrémne mrazivých klimatických podmienkach pri zvýšenom UV žiarení. Rastliny v týchto podmienkach nemôžu prežiť, ale snehové riasy obsahujú bunkový obranný mechanizmus, ktorý im umožňuje prosperovať.  Vedecký výskum snehových rias odhalil úžasné prínosy pre pokožku na bunkovej úrovni.

Prečo sú snehové riasy také užitočné?

Jednoducho povedané, snehové riasy indikujú diétu vašim kožným bunkám. Stimuluje ľudský "gén dlhovekosti" s názvom KLOTHO. Tento gén dlhovekosti predlžuje životnosť buniek tým, že im „nakáže“ nízkokalorickú diétu. KLOTHO vyvoláva v bunkách efekt obmedzenia príjmu kalórií, vďaka čomu bunkový energetický metabolizmus pracuje s maximálnou účinnosťou. To umožňuje detoxikáciu a obnovu buniek. Keď sú bunky na diéte, majú viac energie na prácu. Snehové riasy zvyšujú energiu AMPK buniek až o 105%. AMPK je v skratke názvu enzýmu proti starnutiu - Adenozínmonofosfátom aktivovaná proteínkináza. AMPK odstraňuje všetok odpad a nečistoty v bunkách spôsobujúce zápaly a chráni bunky pred stresom a oxidáciou. Hladina tohto enzýmu s pribúdajúcim vekom klesá, ale snehové riasy tomuto úbytku zabraňujú.

Ako prospievajú snehové riasy zdravej pokožke?

Snehové riasy posilňujú bariérovú funkciu pokožky a zabraňujú strate vody cez epidermis. V skutočnosti sa preukázalo, že už 2-percentná koncentrácia výrazne zlepšuje dlhodobú hydratáciu pokožky len za dva týždne, pričom hĺbka vrások sa zlepšila o 30 %. Ako bonus sa vďaka tejto zázračnej zložke znížili aj pigmentové škvrny. Bolo dokázené výskumom, že snehové riasy tiež stimulujú tvorbu kolagénu a zabraňujú jeho odbúravaniu. Kolagén typu I a III je najdôležitejší pre pokožku, vlasy, a nechty. Snehová riasa pracuje na bunkovej úrovni, presmeruje aktivitu kolagénových génov I a III v starnúcich bunkách z regulácie smerom nadol na reguláciu smerom nahor. To spôsobuje aj lepšie vstrebávanie kolagénu a krásne hydratovanú pokožku. Naše sérum obsahuje 1% snehových rias.

Vitamín B5

Vitamín B5 je vo vode rozpustný vitamín zo skupiny vitamínov B. Vitamín B5 je známy aj ako kyselina pantoténová alebo pantotenát. Zohráva dôležitú úlohu pri tvorbe červených krviniek a hormónov, ako aj pri premene tukov, bielkovín a sacharidov na energiu. Pri lokálnej aplikácii má pre pokožku množstvo výhod, avšak vo tvorbe kozmetických produktov je jeho používanie výzvou kvôli svojej prirodzene nestabilnej povahe.

Pomáha so zmiernením akné

Jedna štúdia ukázala, že vitamín B5 pomohol pri akné na tvári a znížil počet škvŕn na tvári súvisiacich s akné, keď sa užíval lokálne na problémové partie. Výskumníci zaznamenali viditeľné zlepšenie v stave pleti už po 12 týždňoch používania.

Zabezpečuje hydratáciu pokožky

Vitamín B5 je zvlhčujúca látka, ktorá dokáže priťahovať a udržiavať vlhkosť v pokožke. Jeho schopnosť vypĺňať medzery medzi odumretými kožnými bunkami znamená, že tiež pomáha zmäkčovať pokožku, udržiavať ju vlhkú a pružnú a predchádzať jej vysušovaniu. Podporuje aj bariérovú funkciu pokožky prostredníctvom dvojitých hydratačných procesov, je známy tým, že znižuje transepidermálnu stratu vody (TEWL) a zároveň pomáha znižovať nepríjemné pocity na pleti. Tento sérum môže vo veľkej miere pomôcť ak Vás trápi akné, reguluje tvorbu mazu ale zároveň nevysušuje pokožku a dopraje jej hĺbkovú hydratáciu. Niacinamid je veľmi dobre kombinovateľná látka s retinolom. Ak by ste chceli dosiahnuť výsledky rýchlejšie, odporúčame Vám vyskúšať kombináciu týchto dvoch sér. Ideálne je sérum s niacinamidom používať v rannej rutine a sérum s retinolom vo večernej rutíne. Ak máte záujem aj o výhody používania retinolu, kliknite na tlačítko nižšie.

 

Zloženie: Aqua, Niacinamide, Glycerin, Panthenol, Snow Algae Extract, Phospholipids, Maltodextrin, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Citric Acid.

Balenie: 30 ml

Odporúčané používanie: Vyčistite si pleť jemným čistiacim prostriedkom a osušte ju. Následne používajte Váš obľúbený toner a naneste sérum v tenkej vrstve. Rutinu dokončite Vašim obľúbeným krémom a v prípade rannej rutíny nezabúdajte ani na krém s SPF (ochranný faktor proti slnečnému žiareniu).

Upozornenie: Prípravok je len na vonkajšie použitie. Skladujte v suchu a mimo dosahu malých detí.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: