Magnézium malát - Magnézium 500 mg 145 kapsúl

 

Krátky popis: Magnézium malát predstavuje najúčinnejšiu formu magnézia. Magnézium je základným minerálom, ktorý vplýva pozitívne najmä na srdce, na mozog a na svaly.

Balenie: 145 kapsúl po 500 mg magnézia vo forme malát, 15 mg zinku vo forme glukonát a 2 mg vitamínu B6

Hmotnosť: 89,5 g.

Dávkovanie: 1 kapsula denne zapiť dostatočným množstvom vody.

Upozornenie: Nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy a nie je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy. Skladujte pri izbovej teplote mimo dosahu malých detí.

Môžeme doručiť do:
22.4.2024
Skladom (>5 ks)
Značka: Nakupuj Zdravo
€11,79

Magnézium malát - Magnézium 500 mg

  Vedeli ste, že magnézium malát je najúčinnejšou formou magnézia? Preto prinášame produkt Magnézium malát - Magnézium 500 mg, čítajte ďalej ak vás zaujímajú všetky benefity a dôležité informácie. Magnézium je jednou z najviac dôležitých základných minerálov pre ľudské telo. Náš produkt obsahuje magnézium 500 mg, vo forme magnézium malát, taktiež zinok a vitamín B6.

Čo je magnézium malát?

Magnézium malát – alebo malát horečnatý – je druh doplnku horčíka, ktorý kombinuje horčík s kyselinou jablčnou. Táto kombinácia ponúka množstvo výhod pre ľudské zdravie. V tomto článku sa budeme venovať niektorým z najvýznamnejších prínosov malátu horčíka.

Najúčinnejšia forma magnézia – potvrdené účinky

Zvyšuje produkciu energie

Magnézium malát zohráva dôležitú úlohu pri výrobe energie. Kyselina jablčná, kľúčová zložka malátu horečnatého, pomáha zvyšovať produkciu ATP. ATP je molekula, ktorá zabezpečuje energiu pre všetky funkcie nášho tela. Vďaka zvýšenej produkcii ATP môže naše telo pracovať efektívnejšie a účinnejšie.

Podporuje funkciu svalov

Horčík je nevyhnutný pre správnu funkciu svalov. Pomáha regulovať svalové kontrakcie a nedostatok horčíka môže viesť k svalovým kŕčom a slabosti. Schopnosť malátu horčíka zlepšovať produkciu energie podporuje aj funkciu svalov tým, že znižuje únavu a zlepšuje vytrvalosť.

Zlepšuje funkciu mozgu

Horčík sa podieľa na mnohých procesoch, ktoré podporujú funkciu mozgu, vrátane syntézy neurotransmiterov a prenosu nervových signálov. Štúdie preukázali, že suplementácia horčíkom môže zlepšiť kognitívne funkcie, pamäť a náladu. Kyselina jablčná v maláte horčíka tiež podporuje funkciu mozgu tým, že pomáha odstraňovať toxíny a znižuje zápal.

Zlepšuje zdravie tráviaceho traktu

Magnézum malát môže pomôcť zlepšiť zdravie tráviaceho traktu tým, že reguluje pohyb čriev a znižuje zápal v črevách. Horčík pomáha uvoľňovať svaly v tráviacom trakte, čo môže zmierniť zápchu a podporiť pravidelnosť. Kyselina jablčná má aj protizápalové vlastnosti, ktoré môžu pomôcť zmierniť príznaky zápalových ochorení čriev.

Podporuje zdravie srdca

Horčík je nevyhnutný na udržanie zdravého srdca. Pomáha regulovať srdcový rytmus, krvný tlak a hladinu cholesterolu. Schopnosť malátu horčíka zlepšovať produkciu energie môže byť prospešná aj pre srdce tým, že znižuje únavu a zlepšuje výkonnosť.

Zinok glukonát a jeho benefity pre zdravie

Zinok je minerál, ktorý je nevyhnutný pre mnohé procesy v tele vrátane funkcie imunitného systému, hojenia rán a rastu a delenia buniek. Je tiež dôležitý pre zachovanie zdravého zmyslu pre chuť a čuch. Zinok zohráva kľúčovú úlohu pri podpore imunitného systému tým, že pomáha produkovať a aktivovať biele krvinky, ktoré bojujú proti infekciám a chorobám. Zinok pôsobí aj ako antioxidant, ktorý pomáha chrániť bunky pred poškodením spôsobeným škodlivými voľnými radikálmi. Okrem toho je zinok dôležitý na udržanie zdravej pokožky, pretože pomáha regulovať produkciu tuku a podporuje tvorbu kolagénu, ktorý udržiava pokožku pevnú a pružnú.

Vitamín B6

Vitamín B6, známy aj ako pyridoxín, je vo vode rozpustný vitamín, ktorý je nevyhnutný pre mnohé procesy v tele. Zohráva kľúčovú úlohu v metabolizme bielkovín, sacharidov a tukov a podieľa sa aj na tvorbe neurotransmiterov, ako sú serotonín a dopamín. Vitamín B6 je dôležitý pre imunitný systém, pretože pomáha produkovať protilátky, ktoré bojujú proti infekciám a chorobám. Podporuje tiež zdravie srdcovo-cievneho systému tým, že pomáha regulovať krvný tlak a znižuje hladinu homocysteínu, aminokyseliny, ktorá je spojená so zvýšeným rizikom srdcových ochorení. Záverom možno konštatovať, že magnézium malát spolu so zinkom a vitamínom B6 má pre ľudské zdravie množstvo výhod. Od zvýšenia produkcie energie až po podporu zdravia srdca je tento doplnok účinným nástrojom na udržanie optimálneho zdravia a pohody.

Zloženie: magnézium – vo forme magnézium malát; zinok – vo forme zinok glukonát; vitamín B6, hydroxypropylmetylcelulóza (obal kapsule)

Balenie: 145 kapsúl po 500 mg magnézia vo forme malát, 15 mg zinku vo forme glukonát a 2 mg vitamínu B6

Hmotnosť: 89,5 g.

Dávkovanie: 1 kapsula denne zapiť dostatočným množstvom vody.

Upozornenie: Nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy a nie je vhodné pre tehotné a dojčiace ženy. Skladujte pri izbovej teplote mimo dosahu malých detí.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: