Kyselina hyalurónová 7% sérum

     

Krátky popis: Kyselina hyalurónová so 7%-nou koncentráciou zabezpečuje dokonalú hydratáciu pleti, pleť bude po dlhodobom použití krásna, žiarivá a zdravá.

Balenie: 30 ml

Odporúčané použitie: Vyčistite si pleť jemným čistiacim prostriedkom a osušte ju. Následne používajte Váš obľúbený toner a naneste sérum v tenkej vrstve. Rutinu dokončite Vašim obľúbeným krémom a v prípade rannej rutíny nezabúdajte ani na krém s SPF (ochranný faktor proti slnečnému žiareniu).

Upozornenie: Prípravok je len na vonkajšie použitie. Skladujte v suchu a mimo dosahu malých detí.

Môžeme doručiť do:
22.5.2024
Skladom (>5 ks)
Značka: Nakupuj Zdravo
€10,69

Kyselina hyalurónová 7% sérum

Vytvorili sme pre Vás vyšpičkovaný sérum so 7% kyselinou hyalurónovou! Úžasný hydratačný a regeneračný sérum pre zdravie a krásu pokožky.

Kyselina hyalurónová

Kyselina hyalurónová je jednou z najpopulárnejších zložiek modernej kozmetiky, avšak viete presne čo to je a ako funguje?

Kyselina hyalurónová je cukor, ktorý sa prirodzene vyskytuje v tele vrátane pokožky, očí a kĺbov. Hlavnou funkciou kyseliny hyalurónovej je zabezpečiť vlhkosť týchto častí tela. Kyselina hyalurónová zohráva kľúčovú úlohu pri hydratácii pokožky. S pribúdajúcim vekom sa vlhkosť pokožky znižuje, preto sa stala obľúbenou látkou aj v kozmetike alebo v svete doplnkov výživy, avšak teraz sa sústreďujeme na jej benefity v kozmetike.

Ak máte záujem o kyselinu hyalurónovú vo forme vegánskych kapsúl, ktoré sú určené aj pre problémy s kĺbami a s chrupavkami, kliknite na tlačítko nižšie.

Viac o Kyseline hyalurónovej vo forme vegánskych kapsúl si môžete prečítať tu >>

Ako presne funguje kyselina hyalurónová v kozmetických produktoch?

Kyselina hyalurónová patrí k typu dlhých, komplikovaných reťazcovitých molekúl nazývaných polyméry. Reťazec má na sebe množstvo miest, na ktoré sa môžu prichytiť iné chemické zlúčeniny (ako napríklad voda). Preto štvrť čajovej lyžičky kyseliny hyalurónovej dokáže zadržať približne jeden a pol litra vody, čo z nej robí najlepší polymér na absorbovanie vody a kľúčovú zložku hydratačných produktov.

Keďže má veľa priestoru na prichytenie ďalších molekúl, kyselina hyalurónová je skvelá na prenos ďalších molekúl v celom tele.

Dlhodobé používanie séra s kyselinou hyalurónovou môže zlepšiť celkové zdravie pokožky. Je tiež skvelým pomocníkom pri zlepšovaní celkovej pružnosti a elasticity pokožky.

Benefity kyseliny hyalurónovej

Hydratuje pokožku

Ako sme to už spomínali vyššie, najsilnejšou stránkou kyseliny hyalurónovej je jej schopnosť hĺbkovo hydratovať pleť. Tento jav bol skúmaný aj vedcami. Štúdia z roku 2014 skúmala 33 žien s priemerným vekom 45 rokov, ktoré si aplikovali lokálnu kyselinu hyalurónovú vo forme pleťovej vody, séra a krému. Výsledky štúdie preukázali zvýšenie hydratácie pokožky až o 96 % po 8 týždňoch používania prípravkov s kyselinou hyalurónovou.

Pomáha v rýchlejšom hojení rán

Kyselina hyalurónová pomáha pokožke udržiavať vlhkosť a napomáha procesu regenerácie tkaniva pri hojení rán.

Jedna štúdia z roku 2016 naznačila, že aplikácia kyseliny hyalurónovej na pokožku pri hojení rán môže pomôcť zmierniť zápal a regulovať obnovu tkaniva.

Má anti-aging účinky a vyhladzuje pokožku

Približne 50 % celkového množstva kyseliny hyalurónovej v tele sa nachádza v koži. Pokles tohto množstva, napríklad v dôsledku vystavenia UV žiareniu alebo celkovo vekom, môžu viesť k tvorbe vrások.

Kyselina hyalurónová môže výrazne znížiť hĺbku vrások a zvýšiť pevnosť a pružnosť pokožky.

Jeden výskum sledoval ženy, ktoré si lokálne aplikovali kyselinu hyalurónovú dvakrát denne počas 8 týždňov. Výskum zaznamenal až 40%-né zníženie hĺbky vrások a až 55%-né zvýšenie pevnosti a pružnosti pokožky v porovnaní s účastníčkami, ktoré kyselinu neaplikovali.

Kyselina hyalurónová 7% sérum ako súčasť rutiny

Odporúčame zaradiť tento produkt do rannej aj večernej rutiny v závislosti od typu vašej pleti a iných produktov, ktoré používate.

Vyčistite si pleť jemným čistiacim prostriedkom a osušte ju. Následne používajte Váš obľúbený toner a naneste sérum v tenkej vrstve. Rutinu dokončite Vašim obľúbeným krémom a v prípade rannej rutíny nezabúdajte ani na krém s SPF (ochranný faktor proti slnečnému žiareniu).

Zloženie: Aqua, High molecular weight hyaluronic acid, Medium molecular weight hyaluronic acid, Low molecular weight hyaluronic acid, Benzoic acid, Gluconolactone, Calcium gluconate

Balenie: 30 ml

Upozornenie: Prípravok je len na vonkajšie použitie. Skladujte v suchu a mimo dosahu malých detí.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: