Maca BIO - 145 kapsúl

       

Krátky popis: Maca má pozitívny vplyv na libido, náladu, krvný tlak a fyzickú a psychickú výdrž.

Balenie: 145 kapsúl po 580 mg Macy peruánskej

Hmotnosť: 99 g

Odporúčané dávkovanie: 3 kapsule denne zapiť s dostatočným množstvom vody

Upozornenie: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Skladujte pri izbovej teplote mimo dosahu malých detí. Prípravok nie je vhodný pre deti do 3 rokov a pre tehotné alebo dojčiace ženy. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy.

Môžeme doručiť do:
28.5.2024
Skladom (>5 ks)
Značka: Nakupuj Zdravo
€11,89
Kategória: NZ produkty
Maca posilňuje imunitný systém, pamäť, podporuje nárast fyzickej a psychickej výkonnosti, zvyšuje vytrvalosť a výkon:

Maca BIO

Maca peruánska, ako to aj vyplýva z mena, je rastlina ktorá sa pestuje v Peru, v Andách. Používa sa ako ingrediencia v kuchyni, avšak koreň macy je známy hlavne kvôli jeho pozitívnym účinkom na ľudské zdravie. Ako sme spomínali vyššie, najčastejšie používaná časť rastliny maca je jej koreň, ktorý obsahuje vlákninu, aminokyseliny, vitamíny a minerály. Obsahuje aj ďalšie bioaktívne zlúčeniny vrátane makamidov, makaridínu, alkaloidov a glukozinolátov, ktoré sú pravdepodobne zodpovedné za liečivé účinky maca.

Hlavné benefity užívania doplnku výživy Maca

Zvyšuje libido

Najznámejším prínosom koreňa maca je jeho potenciál zvyšovať libido. Existuje niekoľko vedeckých dôkazov na podporu tohto tvrdenia. Tento jav sa skúma už dlhé roky. Štúdia z roku 2002 skúmala mužov od 21 do 56 rokov po dobu 12 týždňov. Skupina sa členila na 3 časti: niektorí muži užívali placebo tablety, niektorí 1500 mg macy denne a niektorí 3000 mg macy denne. Potvrdilo sa, že u mužov, ktorí užívali macu sa zvýšilo libido už po 8. týždňoch užívania oproti skupine užívajúcej placebo. Už 1 500 mg denne macy po používaní 8 až 12 týždňov vie zaručiť želaný efekt. Tento jav taktiež potvrdzuje novší prehľad štúdii z roku 2010. Tieto štúdie zahŕňajú skúmanie libida u mužov a taktiež libida u žien po menopauze. Potvrdilo sa, že maca má pozitívny vplyv na obidve skúmané skupiny a pomáha vo zvýšovaní libida. Výskum z roku 2015 zistila, že maca vie ovplyvnyť frigiditu žien, ktorá je po menopauze často spôsobená aj antidepresívami. Maca má pozitívny vplyv na rovnováhu hormónov, ktorá vo finálnom dôsledku zlepšuje náladu, zvyšuje libido a docieli aj pokles nutného užívania antidepresív.

Zvyšuje energiu a pozitívne ovplyvňuje vytrvalosť

V roku 2009 sa vykonávala štúdia, ktorá skúmala vplyv macy na vytrvalosťenergiu na cyklistoch na trase 40 km. Osem účastníkov absolvovalo 40-kilometrovú cyklistickú trasu pred a po 14-dňovom užívaní extraktu z maca a placeba v randomizovanom teste. Konklúziou je, že 14-dňová suplementácia macou dosiahla zlepšenie výkonu v cyklistickej časovke na 40 km v porovnaní s výsledkami po užívaní placebo tabletiek. Avšak táto štúdia pracovala s relatívne malou vzorkou, vedci skúmajú vplyv macy na ďalších vzorkách.

Zlepšuje náladu

Maca obsahuje flavonoidy, ktoré zlepšujú náladu a znižujú úzkosť. Štúdia z roku 2015 skúmala náladu a pocity 29 žien v procese menopauzy. Skupinu rozdelili náhodne na ženy ktoré užívali macu a na ženy ktoré dostali placebo tablety. Po 12 týždňoch sa potvrdilo, že užívanie macy vo veľkej miere eliminuje príznaky depresie a taktiež maca znížila u týchto žien krvný tlak. V tejto štúdií sa pracovalo s 3 000 mg aktívnej látky maca denne.

Zlepšuje pamäť a kognitívne funkcie

Vykonávalo sa viacero štúdii ohľadom vplyvu macy na pamäť a na učenie sa. V roku 2014 bol publikovaný prehľad viacero štúdii, ktorý potvrdil, že maca dokáže zlepšiť poruchy priestorového učenia a pamäti a zmierniť deficity pamäti. Taktiež sa potvrdilo, že maca pomáha zlepšovať kognitívne funkcie a motorickú koordináciu a môže pomôcť spomaliť pokles kognitívnych funkcií súvisiacich s vekom. Môže pomôcť v prevencii Alzheimerovej choroby, ale štúdie ohľadom tejto choroby a vplyvu macy naň sú zatiaľ limitované. Maca je prírodná látka a je považovaná za veľmi bezpečnú. Vo všeobecnosti neboli zistené kontraindikácie alebo alergické reakcie na túto rastlinu.

Zloženie: koreň Maca Bio, hydroxypropylmetylcelulóza (obal kapsule).

Balenie: 145 kapsúl po 580 mg Macy peruánskej

Hmotnosť: 99 g

Odporúčané dávkovanie: 3 kapsule denne, ideálne pred alebo počas jedla zapite s dostatočným množstvom vody.

Upozornenie: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Skladujte pri izbovej teplote mimo dosahu malých detí. Prípravok nie je vhodný pre deti do 3 rokov a pre tehotné alebo dojčiace ženy. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada rozmanitej stravy.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: