Olej z kostihoja

   

Krátky popis: Pomáha pri výronoch, pomliaždeninách a rehabilitácií po zlomeninách, zápale šliach, krvných podliatinách, omrzlinách a popáleninách. Kostihojový olej sa dobre vstrebáva do pokožky a jeho účinky zosilniete ak pred nanesením na pokožku ho jemne zahrejete v dlaniach.

Balenie: 100ml Len na vonkajšie použitie.  

Môžeme doručiť do:
22.4.2024
Skladom (>5 ks)
Značka: Nakupuj Zdravo
€10,79
Kategória: NZ produkty
Pomáha pri výronoch, pomliaždeninách a rehabilitácií po zlomeninách, zápale šliach, krvných podliatinách, omrzlinách a popáleninách.:

Kostihojový olej

Kostihoj lekársky (Symphytum officinale)  sa v medicíne používal už v starovekom Grécku, kedy sa z neho pripravovala pasta, ktorá nahrádzala dnešnú sadru pri fixácií zlomenín. Nazýva sa tiež Živá kosť alebo Čierny koreň pre svoje podporné účinky pri odstránení krvných podliatin, reumatických bolestí, ischiasu, pomliaždeninách a výronoch. V 16. storočí bol považovaný za najdôležitejšiu rastlinu na hojenie rán, odrenín, vredov a hemoroidov. Súčasťou tejto unikátnej rastliny je alantoín, čo je dusíkatá organická látka na báze močoviny, ktorá je pre svoje výrazné regeneračné účinky s obľubou využívaná v kozmetike a farmakológií. Urýchľuje regeneráciu tkanív, triesloviny a sliznice a zjemňuje vráskavú pokožku. Ránhoj horský (Sideritis scardica) sa vyskytuje len na určitých miestach a v určitej nadmorskej výške - vďaka tomu je to veľmi čistá rastlina - pohoria Rodopy, ktoré sa rozprestiera na území dnešného Turecka, Grécka a Bulharska. V starovekom Grécku (spomína ho napr. Hippokrates a Dioskirudes) sa silný odvar z Ránhoja horského používal pri zranených  vojakoch, aby im zmiernil bolesť, zabránil infekcii a rýchlo získali silu. Má silné antibakteriálne a protizápalové účinky.

Náš produkt Kostihojový olej by sa mal nachádzať v každej domácej lekárničke pre svoje unikátne účinky, ako:

  • pomáha pri výronoch a pomliaždeninách, pri rehabilitácii po zlomeninách
  • pri zápale šliach a tromboflebitídach, krvných podliatinách
  • pri uzdravovaní pokožky z omrzlín a popálenín
  • vďaka alantoínu pri pravidelnom používaní sú preukázateľné výsledky v redukcii jemných vrások a odstraňovaní pigmentových škvŕn
  • pomáha pri obnove nového kožného tkaniva a rekonštrukcii poškodených buniek
  • pomáha pri uzdravovaní pri atopickej dermatitíde, psoriáze a ekzému

Zloženie: 

Olej zo semien Brassica campestris, extrakt z koreňa Kostihoja lekárskeho (Symphytum officinale), extrakt z kvetu/listov/stonky Ránhoja horského ( Sideritis scardica)

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: