Kórejský ženšen

     

Krátky popis: Unikátne zloženie kórejského ženšenu má na organizmus neuveriteľné spektrum preukázaných účinkov.

Balenie: 100 kapsúl po 500mg červeného kórejského ženšenu - pravého

Dávkovanie: 1-2 kapsule denne, nezávisle na jedle

Výrobca: Swanson, USA

Upozornenie: Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.  

Momentálne nedostupné
Značka: Swanson
€15,39
Kategória: SHOP
Unikátne zloženie pravého kórejského ženšenu - Panax ginseng (koreň) - 500mg, má na organizmus neuveriteľné spektrum preukázaných účinkov.:

Kórejský ženšen

Najdôležitejšími aktívnymi látkami v Kórejskom ženšene sú ženšenove saponíny (ginsenosidy). Kórejský ženšen má najbohatšiu škálu saponínov. Jeho zloženie je absolútne unikátne a žiadne iné rastliny čeľade Panax sa mu nepribližujú. Zatiaľ bolo identifikovaných tridsaťtri rôznych druhov saponínov, pomenovaných ako ginsenosidy. Tieto ginsenosidy sa ďalej delia na dioly, trioly a oleanany podľa ich štruktúrnych vlastností. Každý má iné liečivé účinky. Najvyššie zastúpenie medzi diol má Rb1 a medzi trioly Rg1. Iba v červenom ženšene je významne zastúpený aj ginsenoid RG3.

Sila ženšenu

V roku 2008 kórejský úrad KFDA (Kórea Food and Drug Adminisration) rozhodol, že množstvo ginsenoidov v každom výrobku z kórejského červeného ženšenu bude určené práve množstvom týchto troch ginsenoidov - Rg1, Rb1 a RG3. Množstvo ginsenoidov v bielom ženšenu je určené len množstvom Rg1 a Rb1. Množstvo Rg1, Rb1 a RG3 je väčšinou uvedené v mg / 1g výrobku. Doporučená denná dávka týchto ginsenoidov je približne 12 mg. Ženšen pestovaný v iných krajinách obsahuje len medzi 4 až max. 15 druhy saponínov a jeho liečivé účinky sú teda neporovnateľne nižšie ako u ženšenu kórejského.

POROVNANIE SAPONÍNOV KOREJSKÝ ŽENŠEN AMERICKÝ ŽENŠEN ČÍNSKY ŽENŠEN JAPONSKÝ ŽENŠEN
ČERVENÝ ŽENŠEN BIELY ŽENŠEN
Súčet 33 23 14 15 8
Panaxadiol 19 15 9 6 6
Panaxatriol 13 7 4 9 4
Oleanane 1 1 1 1

Vďaka tomuto unikátnemu zloženiu má kórejský ženšen až neuveriteľné spektrum účinkov. Všetky jeho aktívne látky sa navzájom podporujú a zároveň žiadna nie je škodlivá. Ženšenom sa nedá predávkovať, ani sa na ňom nedá vypestovať závislosť. V ázijských kultúrach sú jeho účinky preukázané tisícročnú skúseností, ale my Európania skôr dôverujeme klinickým testom a výskumom. V posledných 70 tich rokoch je Kórejský ženšen predmetom mnohých skúmanie a v mnohých štúdiách je hodnotený ako najúčinnejší adaptogén.

Tu je zoznam tých najzásadnejších preukázaných účinkov na ľudský organizmus:

Podporuje správnu činnosť mozgových buniek Saponíny obsiahnuté v kórejskom ženšene zvyšujú fyzický a duševný výkon človeka. Zlepšujú pamäť, sústredenie, priestorovú orientáciu a podporujú schopnosť učenia. Bylinné látky v ňom obsiahnuté dokonca obnovujú pamäťové bunky. Udržuje správnu hladinu cukru v krvi Klinické testy preukázali, že Kórejský červený ženšen znižuje hladinu cukru v krvi. U diabetikov celkovo zmierňuje nežiaduce príznaky ich ochorenia. Reguluje krvný tlak Kórejský ženšen normalizuje krvný tlak. U ľudí s vysokým tlakom ho znižuje a u ľudí s nízkym naopak. Kórejský ženšen znižuje tak systolický tak diastolický krvný tlak. U hyperlipemických pacientov znižuje hladinu LDL cholesterolu v krvi. Saponínu zložky obsiahnuté v kórejskom ženšene obnovujú poškodenie cievnej výstelky spôsobené hypertenziou. Zabraňuje šíreniu nádorových buniek Kórejský ženšen obsahuje polyacetylenové zlúčeniny u ktorých sa zistilo, že potláčajú množenie rakovinových buniek. Zároveň zvyšuje imunitné funkcie a tým potláča vývoj týchto buniek a ich metastáz. Odbúrava rádioaktivitu z tela Klinické testy preukázali, že kórejský ženšen veľmi pomáha onkologickým pacientom pri liečbe rádioterapiou. Zvyšuje počet krvných doštičiek, bielych a červených krviniek. Normalizuje krvné ukazatele. Znižuje horúčky spôsobenej radiáciou, zlepšuje chuť do jedla, celkovo urýchľuje zotavenie. Je to významný prostriedok na prevenciu a ochranu pred radiačným poškodením. Spomaľuje starnutie Kórejský ženšen obsahuje mnoho polyfenolových zlúčenín, ktoré potláčajú oxidáciu tukov a tým spomaľujú starnutie Podporuje srdcovú činnosť a krvný obeh Saponínové zložky pomáhajú znižovať obsah krvného cholesterolu a vylučovať prebytočný. Kórejský ženšen zlepšuje krvný obeh a potláča výskyt arteriosklerózy. Pomáha prekonať stres Kórejský ženšen urýchľuje uvoľňovanie hormónov, ktoré sú súčasťou prirodzeného protistresového obranného mechanizmu. Tým dochádza k obmedzeniu fyziologických ukazovateľov stresu. Zlepšuje depresívne stavy. Podporuje správne trávenie Pri užívaní kórejského ženšenu dochádza k zlepšeniu prietoku krvi v žalúdočnej sliznici. Urýchľuje pohyb v črevách a celkovo podporuje črevnú a žalúdočnú motilitu. Podporuje správnu funkciu imunitného systému Posilňuje metabolizmus, asimiláciu a látkovú výmenu vôbec. Urýchľuje liečebné a regeneračné procesy organizmu. Má antioxidačné a protizápalové účinky. Tlmí chronické zápaly, alergie a bolesť. Pomáha udržať homeostázu životných funkcií Posilňuje srdce, pľúca, pečeň, slezinu a obličky. Vďaka všetkým týmto pozitívnym účinkom je Kórejský ženšen používa na dosiahnutie dlhovekosti.

Zloženie:

koreň kórejského červeného ženšenu (Panax ginseng), ďalšie zložky: želatína, mikrokryštalická celulóza (rastlinná vláknina), stearan horečnatý, oxid kremičitý         Blahodárne účinky Korejského ženšenu potvrdzuje aj Európsky úrad pre bezpečnosť potravín svojou štúdiou, ktorú nájdete tu.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: