Vitamíny D3 4000 IU + K2 Forte (kvapky)

   

Krátky popis: Najdôležitejšie vitamíny na podporu imunitného systému, zdravých kostí a zubov a správnu funkčnosť svalovej hmoty.

Balenie: 30 ml (900 kvapiek)

Zloženie: organický extra BIO panenský olivový olej, cholekalciferol (vitamín D z lanolínu), menachinón (vitamín K z natto), antioxidant: extrakt z rozmarínu

Môžeme doručiť do:
22.4.2024
Skladom (>5 ks)
Značka: Aura Herbals
€19,99

Vitamíny D3 4000 IU + K2 Forte (kvapky)

Pre veľký záujem o kvapkové vitamíny, sme sa rozhodli rozšíriť našu ponuku i o patentované prírodné vitamíny D3 + K2 v kvapkovej forme. Práve kombinácia týchto vitamínov je v dnešnej dobe pre organizmus veľmi dôležitá. I niektorí z nášho tímu vyhľadávajú a preferujú doplnky výživy vo  formu kvapiek, pretože nie každý má rád užívanie tabliet alebo kapsúl.

V tomto produkte sa nachádza vysoko kvalitný patentovaný  vitamín D Quali-D® prírodného pôvodu. Vitamín D bol získaný z lanolínu, čo je vlna živých a zdravých oviec, chovaných na austrálskych a novozélandských pastvinách. Vďaka jemne rozptýleným časticiam získaným v špecializovaných švajčiarskych laboratóriách má Quali-D® veľmi stabilnú formu.

Tento inovatívny proces s obsahom vitamínu D je certifikovaný spoločnosťou Aura Herbals, je čisto prírodného pôvodu a v ľudskom tele sa vstrebáva ešte rýchlejšie a ľahšie. Vitamíny sú rozpustené v certifikovanom extra panenskom olivovom BIO oleji, ktorý pochádza z kontrolovanej ekologickej farmy. To zaisťuje, že sa v žiadnom štádiu výroby nepoužívali žiadne chemické hnojiva a ani umelé prípravky na ochranu rastlín - a táto informácia a jej preverenie bola pre náš výber dôležitá.

Vitamín D3

Vitamín D3 sa nachádza v množstve 4000 IU, ktorá dokonca prevyšuje dennú potrebu hodnotenú v našom regióne Európskym úradom pre bezpečnosť potravín (EFSA). Vitamín D3 je najznámejší hlavne svojou dôležitou úlohou pri ukladaní vápniku do kostí a tým podpore ich zdravia.

Vitamín K2

Vitamín K2 ako MK7, ktorého príjem preukázateľne pomáha nielen pri čistení ciev od vápniku, ale hlavne hrá dôležitú úlohu pri jeho ukladaní do kostí. Táto synergická kombinácia vitamínov je pre organizmus veľmi dôležitá, pretože naše telo si ju nedokáže vytvoriť a zároveň je náročné ju získať z potravy. Vitamín K2 MK7, ktorý je súčasťou týchto kvapiek, je vysoko kvalitný. Je vyrobený špeciálnym, patentovaným výrobným procesom, vďaka ktorému neobsahuje žiadne alergény a 100% bezpečný pre zdravie. Vitamín v tejto prírodnej forme (z natto) preukazuje najvyššiu absorpciu a obsahuje viac ako 99% trans-menachinónu, látky zodpovednej za priaznivý vplyv na správne fungovanie organizmu. Vitamín D a vitamín K sú zlúčeniny rozpustné v tukoch, ktoré významne ovplyvňujú správne fungovanie nášho tela. V prvom rade tieto vitamíny ovplyvňujú, ako sme sa zmienili, správne vstrebávanie a distribúciu vápnika do kostí a zubov a tým výrazne podporujú ich zdravý stav. Okrem toho vitamín D podporuje správne fungovanie imunitného systému a tiež i udržanie zdravého stavu svalov. Vitamín K je tiež dôležitý i pri správnom procese zrážania krvi.

Takže pozitíva, vplyvy a preukázateľné účinky vitamínov D3 + K2 na naše zdravia môžeme zhrnúť:

  • pravidelné užívanie prispieva k udržaniu zdravých kostí a zubov
  • podporuje zdravie a správnu funkčnosť svalovej hmoty
  • výrazne napomáha k normálnej funkcii imunitného systému
  • významne sa podieľa na delení buniek v organizme
  • prispieva k aktívnemu vstrebaniu a využitiu vápnika a fosforu v tele a k ich správnej hladine v krvi
  • sú dôležitým prvkom pri udržaní normálnej zrážanlivosti krvi

Odporúčané dávkovanie: 5 kvapiek denne. Pred použitím dobre pretrepte. Odmerajte 5 kvapiek na čajovú lyžičku a konzumujte priamo alebo pridajte do studeného jedla. Balenie obsahuje 180 denných dávok.

Zloženie v dennej dávke:

Vitamín D3 - 100 μg (4000 IU) Vitamín K2 MK7 - 100 μg Jednotky množstva v texte: V texte sa stretávame s dvomi typmi jednotiek množstva v súvislosti s dávkovaním vitamínov. U vitamínov rozpustných vo vode je množstvo uvádzané najčastejšie v miligramoch (mg), prípadne v gramoch (g) alebo i v mikrogramoch (mcg nebo μg). Ďalej sa stretávame s jednotkou I.U. (alebo IU) : Jednotka I.U. (z anglického International Unit) je medzinárodná jednotka pre vyjadrenie množstva vitamínov rozpustných v tukoch. Jednotka 1 I.U. vyjadruje pre každý vitamín inú hmotnostnú jednotku. (Napríklad pre vitamín A je 1 I.U. = 0,3 μg a pre vitamín D 1 I.U. = 0,025 μg.) Produkt neobsahuje žiadnu laktózu, je bezlepkový, 100% prírodný, bez cukru, bez alkoholu a len s certifikovaných surovín. Receptúra je vyrobená vo výrobnom závode Aura Herbals - všetky procesy prebiehajú v súlade s postupmi HACCP a GMP/GHP.

Upozornenie: Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Nie je vhodný pre deti. Tento doplnok výživy by nemali užívať osoby užívajúce antikoagulanciá obsahujúce antagonisty vitamínu K (napr. warfarín a acenokumarol). Prítomnosť sedimentu je dôkazom prítomnosti prírodných zložiek a nepredstavuje chybu produktu. Skladujte v suchu, pri izbovej teplote (nie v chladničke!) a mimo dosahu malých detí.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: