Sérum s argánovými kmeňovými bunkami

     

Krátky popis: Poskytuje pleti hĺbkovú regeneráciu a pôsobí ako aktivátor tvorby nových buniek a viditeľne redukuje vrásky.

Použitie: Niekoľko kvapiek séra naneste na umytú a vysušenú tvár, krk a prípadne dekolt a jemne v masírujte do pokožky. Používajte ráno a večer samostatne alebo pod vašim obľúbeným krémom. 

Balenie: 30 ml/1 fl.oz.  

Môžeme doručiť do:
22.4.2024
Skladom (>5 ks)
Značka: Nakupuj Zdravo
€19,19

Sérum s argánovými kmeňovými bunkami

Chcete mať nádhernú a dokonalú pleť? S týmto sérom z extraktu argánových kmeňových buniek uvidíte a pocítite už po pár aplikáciách. Argánové kmeňové bunky sa vyznačujú dlhou životnosťou, sú bohaté na živiny a proteíny a vašu pleť krásne omladia.  Starnutie pleti ovplyvňujú vonkajšie (nadmerné UV žiarenie, ktoré produkuje voľné radikály so všetkými známymi dôsledkami) a vnútorné vplyvy (spomalenie obnovy epidermy a prirodzenej syntézy dôležitých zložiek dermy - kolagénu, elastínu a kyseliny hyalurónovej).  Pri snahe o dlhšie uchránenie mladosti pokožky náš regeneračný systém musí fungovať optimálne na troch nezávislých úrovniach - ochrana, oprava a obnova, regenerácia -  a práve tu zohráva významnú úlohu vitalita kmeňových buniek.  Kmeňové bunky sú stavebné kamene každého organizmu. Sú nediferencované, čo znamená, že majú schopnosť obnovy seba samých, ale aj schopnosť premeniť sa na iný druh buniek. Najväčšou zásobárňou dospelých kmeňových buniek v tele človeka je práve koža (epidermálne a dermálne). V rastlinách sa kmeňové bunky nachádzajú v istých častiach (odborne meristémoch) v ich vrcholových výhonkoch, plodoch a koreňoch. Je pozoruhodné, že na rozdiel od ľudí, má každá rastlinná bunka vzniknutá z dospelej kmeňovej bunky schopnosť vytvárať úplne novú rastlinu. Rastliny sú unikátne i tým, že do určitej miery dokážu prispôsobovať svoj rast a vývoj podmienkami prostredia. Regenerácia poškodených rastlín na bunkovej a tkanivovej úrovni je takým jedinečným procesom, že rastlinné kmeňové bunky sa stali predmetom veľkého záujmu modernej biotechnológie a kozmetického priemyslu. Získavajú  sa šetrným spôsobom, kedy sa z rastlinných kmeňových buniek uvoľní obsah, v ktorom sa nachádzajú cieľové účinné látky.  Argánovník bol kedysi v severnej Afrike bežným stromom. Dnes sa však ten najznámejší nachádza v Maroku (výnimočne v Alžírsku a Izraeli). Keďže sa ho nedarí vysadiť a vypestovať inde vo svete, je veľmi vzácny. Najznámejší produkt je argánový olej - nazývaný i tekuté alebo marocké zlato. V plodoch argánovníka sa nachádzajú esenciálne mastné kyseliny, vitamíny A,F a veľké množstvo vitamínu E, skvalen, steroly a karotenoidy a vďaka tomu má široké použitie nielen v kozmetickom priemysle, ale i v liečbe mnohých ochorení. 

Sérum z extraktu argánových kmeňových buniek má mimoriadne účinky a význačne napomáha udržiavať mladistvý vzhľad pokožky niekoľkými spôsobmi: 

  • má schopnosť napnúť pokožku 
  • vyhladzuje jemné vrásky 
  • spevniť a dlhodobo podporiť elasticitu pokožky 
  • zabraňuje starnutiu kožných buniek udržiava vodu v pokožke 
  • je výborné i ako prevencia vzniku strií, alebo pomarančovej kože (stačí ho pravidelne natierať na rizikové partie) 
  • je vhodné pre všetky typy pokožky 

Sérum s argánovými kmeňovými bunkami teda poskytuje pleti intenzívnu, hĺbkovú regeneráciu a pôsobí ako aktivátor tvorby nových buniek vo všetkých vrstvách pokožky, zlepšuje jej pevnosť a elasticitu, viditeľne redukuje vrásky a spomaľuje proces starnutia pleti. 

Použitie: Niekoľko kvapiek séra naneste na umytú a vysušenú tvár, krk a prípadne dekolt a jemne vmasírujte do pokožky. Používajte ráno a večer samostatne alebo pod vašim obľúbeným krémom. 

Balenie: 30 ml/1 fl.oz.  

Zloženie:AquaGlycerinLactococus Ferment LysateArgania Spinosa Callus Culture ExtractLecithinIsomaltSodium CarbomerLactic AcidEthylhexylglycerinPhenoxyethanolSodium Chloride, Sodium Benzoate

Upozornenie: Produkt je určený len na vonkajšie použitie. Skladujte v suchu, pri izbovej teplote a mimo dosahu malých detí. 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: