MSM 300 kapsúl

SK výrobok

Krátky popis: Podporuje regeneráciu a výživu kĺbov a kĺbových chrupaviek, zmierňuje symptómy alergií, má antimykotický a antibakteriálny účinok.

Čím viac si ich kúpite, tým je cena výrobku nižšia: 1 kus = 15,99 € za 1 kus 2 ks = 29,98 € (2 ks po 14,99 €), (pôvodná cena 31,98 € / 2 ks), zľava 2 €

Balenie: 300 vegánskych kapsúl po 550 mg metylsulfonylmetánu, 50 mg vitamínu C a 100mg HPMC (obal kapsule)

Hmotnosť: 210 g

Odporúčené dávkovanie: pri preventívnom užívaní 1-2 kapsule denne zapiť dostatočným množstvom vody. Pri ťažších problémov je možné dávku zvýšiť až na 10 kapsúl denne (2x denne po 5 kapsúl).

Upozornenie: Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

Variant
Môžeme doručiť do:
24.7.2024 24.7.2024 Zvoľte variant
Skladom (>5 ks) Skladom (>5 ks) Zvoľte variant
Značka: Nakupuj Zdravo
€15,99 €29,98 od €15,99
Kategória: NZ produkty
MSM NZ, je vďaka obsahu 99,99 % organickej síry v súčasnosti najefektívnejší výživový produkt na regeneráciu a výživu kĺbov a kĺbových chrupaviek.:

MSM

MSM je zdrojom prírodnej síry, ktorá zohráva úlohu v mnohých telesných procesoch. MSM alebo Metylsulfonylmetán je prirodzene sa vyskytujúca zlúčenina v potravinách, ako je čerstvá zelenina, mäso a mliečne výrobky. Väčšinou to však z potravín nekonzumujeme v dostatočnom množstve, preto sa odporúča užívanie aj vo forme doplnkov stravy. Náš produkt je jedinečný aj tým, že popri MSM obsahuje aj Vitamín C, avšak neobsahuje žiadne zbytočné chemikálie. Vitamín C pomáha v lepšom vstrebávaní MSM. Okrem MSM a Vitamínu C obsahuje iba hydroxypropylmetylcelulózu, ako obal kapsule, jedná sa teda o mimoriadne čistý vegánsky produkt.

S čím Vám vie pomôcť MSM?

S liečbou osteoartrózy a bolestí kĺbov

Osteoartróza je choroba, ktorou trpí viac miliónov ľudí. Je to poškodenie chrupavky v jednom alebo viacerých kĺboch. Bežne postihuje kolená, boky, dolnú časť chrbta, ruky a prsty. Môže spôsobovať bolesť, stuhnutosť a opuch. Viacero štúdií sa zaoberalo vplyvom MSM na bolesti kĺbov. Jedna z nich pracovala so 100 pacientmi nad 50 rokov. Rozdelili ich do 2 skupín – jedna dostala MSM a druhá iba placebo. Životospráva respondentov bola približne rovnaká, čo sa týka pitia alkoholu a fajčenia, a taktiež aj priemerný vek bol skoro similárny, okolo 68 rokov. Doplnok MSM obsahoval aj vitamín C, kolagén a výťažky z neemu a corydalis. Výsledky ukázali, že u ľudí, ktorí užívali MSM počas 12 týždňov, došlo k zlepšeniu bolesti kĺbov, stuhnutosti a opuchu v porovnaní s tými, ktorí užívali placebo lieky. Ďalšia štúdia sa vykonávala taktiež na 100 pacientoch, každý pacient mal osteoartrózu v boku alebo v kolene. Pracovalo sa s väčšiou dávkou MSM, konkrétne so 6 grammi po dobu 26 týždňov. Skupina, ktorá užívala MSM zaznamenala zlepšenie príznakov osteoartrózy a lepší výkon pri každodenných činnostiach ako tá, ktorá užívala placebo.

S rýchlejšou regeneráciou

Pravidelné cvičenie prináša veľa benefitov, avšak v rovnakom čase si vie vyvolať aj oxidačný stres vo svaloch, čo my pociťujeme ako svalovicu po tréningu. Tento pocit veľakrát znamená diskomfort pre nás a práve to pomôže MSM rýchlo eliminovať. Jedna štúdia skúmala športovcov popri príprave na polmaratón. Jedna časť skupiny užívala 3 gramy MSM denne, kým druhá časť iba placebo liek. Štúdia trvala 3 týždňe a po uplynutí tejto doby, sa ukázal klinický rozdiel v bolesti svalov a v hladine oxidačnom strese medzi dvoma skupinami. Skupina užívajúca MSM mala oveľa menšie bolesti a rýchlejšie sa zregenerovala po tréningoch. Ďalšia štúdia taktiež pracovala s dávkou 3 gramy MSM denne. Účastníci tejto štúdie boli muži, ktorí často trénovali a boli v dobrej fyzickej kondícii. Časť dostala MSM a časť placebo, podobne ako predošle. Avšak v tomto prípade štúdia trvala iba 14 dní a pozitívne efekty MSM, že znížilo bolesť a svalovicu sa ukázali aj po tejto relatívne krátkej dobe. Potvrdilo sa, že kým sú ľudia mladší a v lepšej fyzickej kondícii, tým rýchlejšie a účinnejšie vplýva MSM na ich organizmus.

Kontraindikácie a alergie

Alergie, žiaľ, sú súčasťou života veľa ľudí. Charakteristickými príznakmi ako kýchanie, svrbenie, slzenie očí a kašeľ, keď je človek vystavený alergénu, napríklad peľu, prachu, zvieracej srsti alebo plesniam. Vykonala sa štúdia, ktorá potvrdila, že používanie 3 gramov MSM denne dokáže eliminovať až 50% príznakov alergie. Štúdia mala rôzne fázy, kde sa skúšala vždy iná dávka MSM-ka, najvyššia bola až 12 gramov denne. Potvrdilo sa, že vyššie dávkovanie neznamená vyššiu efektivitu. Respondenti boli nadmerne unavení po 12 gramov MSM-ka denne. Najefektívnejšia voľba sú 3 gramy denne. Odporúčaná denná dávka sú 3 gramy. Avšak ak má niekto nadmerné bolesti, hlavne v oblasti kĺb, denná dávka môže byť až 6 gramov. Ak potrebujete užívať 6 gramov MSM-ka, užívajte ho maximálne po dobu 6 mesiacov a následne si dajte 2 mesiace pauzy z hľadiska najvyššej účinnosti.

Účinky: po 8-12 týždňov používania.

Zloženie: Metylsulfonylmetán (C2H6O2S), Vitamín C (kyselina L-askorbová), hydroxypropylmetylcelulóza

Balenie: 300 vegánskych kapsúl po 550 mg metylsulfonylmetánu a 50 mg vitamínu C

Hmotnosť: 210 g

Odporúčené dávkovanie: pri preventívnom užívaní 1-2 kapsule denne zapiť dostatočným množstvom vody. Pri ťažších problémov je možné dávku zvýšiť až na 10 kapsúl denne (2x denne po 5 kapsúl).

Upozornenie: Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.  

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: