Kyselina hyalurónová a kolagén 145 kapsúl

SK výrobok

 

Krátky popis: Účinná kombinácia dvoch klinicky testovaných prírodných látok pre zdravé kosti, chrupavky a kĺby.

Balenie: 145 kapsúl po 340 mg kolagénu, 80 mg kyseliny hyalurónovej a 10 mg vitamínu C

Hmotnosť: 76,9 g

Odporúčané dávkovanie: 1-2 kapsule denne zapiť dostatočným množstvom vody.

Upozornenie: Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

Môžeme doručiť do:
24.7.2024
Skladom (>5 ks)
Značka: Nakupuj Zdravo
€18,49

Kyselina hyalurónová a kolagén

Kyselina hyalurónová aj kolagén sú zaužívané, osvedčené prírodné látky. Pre väčšinu ľudí sú tieto výrazy známe už dlhé roky. Avšak vedeli ste aké konkrétne benefity má a ako funguje kombinácia kyseliny hyalurónovej a kolagénu?

Kyselina hyalurónová

Kyselina hyalurónová je látka, ktorá sa prirodzene vyskytuje v koži, očiach a kĺboch. Jej hlavnou funkciou je zadržiavať vodu v tkanivových bunkách a udržiavať oči vlhké. Kyselina hyalurónová je kľúčovou zložkou synoviálnej tekutiny, ktorá zabezpečuje dostatočné množstvo mazu pri kĺboch a kostiach pri pohybe a týmto spôsobom ich ochraňuje pred zraneniami. Ľudský organizmus dokáže produkovať kyselinu hyalurónovú, avšak s pribúdajúcim vekom jej hladina neustále klesá, preto sa odporúča užívanie vo forme doplnkov výživy.

Zmierňuje príznaky osteoartrózy

Čo je vlastne osteoartróza? Pri osteoartróze sú kĺby menej pohyblivé v dôsledku degradácie chrupavky. Kvalita kyseliny hyalurónovej v synoviálnej tekutine sa znižuje a miešajú sa do nej zápalové molekuly. To môže mať za následok bolesť alebo opuch. V Spojených štátoch sa vykonávalo viacero štúdií, ktoré skúmali vplyv doplnkov výživy s kyselinou hyalurónovou na príznaky osteoartrózy. Jedna štúdia skúmala 40 pacientov s nadváhou po dobu 3 mesiacov, ktorí trpeli osteoartrózou kolena. Polovica pacientov užívala doplnok výživy a druhá polovica placebo tablety. Potvrdilo sa, že už denne 80 mg kyseliny hyalurónovej po dobu 3 mesiacov vo veľkej miere zlepšilo bolesť a zmierňovalo príznaky. Ďalšia štúdia z roku 2015 skúmala 72 pacientov taktiež s osteoartrózou kolena. Taktiež sa rozdelila skupina náhodne, polovica dostala kyselinu hyalurónovú a druhá polovica placebo. Táto štúdia trvala mesiac, v prvých dvoch týždňoch pacienti užívali 225 mg kyseliny hyalurónovej a v posledných dvoch týždňoch už iba 150 mg. Tí, ktorí dostávali kyselinu hyalurónovu, mali nižšie skóre bolesti a lepšiu kvalitu spánku ako tí v skupine s placebom. Používali tiež menej liekov proti bolesti. Keďže telo prirodzene produkuje kyselinu hyalurónovú, táto látka zriedkavo spôsobuje závažné vedľajšie účinky alebo alergické reakcie.

Kolagén

Čo je vlastne kolagén? Kolagén je najrozšírenejšia bielkovina v ľudskom tele, ktorá sa nachádza v kostiach, svaloch, koži a šľachách. Je základnou zložkou spojivového tkaniva a zohráva kľúčovú úlohu pri udržiavaní telesných buniek pohromade. Dodáva tiež pevnosť a pružnosť pokožke. Kolagén sa nachádza v ľudskom tele vo veľkom množstve. Podľa niektorých starších výskumov tvorí kolagén tretinu bielkovín v ľudskom tele a tri štvrtiny suchej hmotnosti kože. Avšak podobne ako sme spomínali pri kyseline hyalurónovej, pribúdajúcim vekom organizmus produkuje stále menej a menej kolagénu prirodzene. Tento pokles je optimálne vykryť konzumáciou doplnkov výživy s obsahom kolagénu.

Zmierňuje bolesti kĺbov

V roku 2018 vedci zverejnili výsledky štúdie, ktorej sa zúčastnilo 120 ľudí, z ktorých polovica užívala 90 dní doplnky výživy obsahujúce kolagén a ďalšie látky, zatiaľ čo ostatní užívali placebo. U tých, ktorí užívali kolagén, klesla bolesť kĺbov o 43 % a pohyblivosť kĺbov sa zlepšila o 39 %.

Vitamín C

Náš produkt obsahuje aj vitamín C, nakoľko vitamín C pomáha organizmu syntetizovať kolagén. Vďaka tomu kolagén sa dostáva rýchlejšie a účinnejšie do organizmu a výsledky sa dostavia rýchlejšie. Taktiež vitamín C zaisťuje funkčnosť a pevnosť kolagénu. V tomto produkte je množstvo vitamínu C malé, jeho funkciou je iba pomoc v strebávaní aktívnych látok. Nevnímajte prosím tento produkt ako plnohodnotnú náhradu za vitamín C. Kyselina hyalurónová a kolagén dokážu zmierniť bolesti v kĺboch a v kostiach aj osobitne, avšak ich fungovanie je odlišné, preto vedia dokonale fungovať v tejto ponúkanej kombinácii. Je to vďaka tomu, že kyselina hyalurónová pomáha syntetizovať kolagén, aby ho organizmus vedel využiť čo najefektívnejšie. Tým pádom maximalizuje efektivitu užívania kolagénu. Odporúčame Vám tento produkt ak už máte problémy s kĺbami a s kosťami alebo ak je Vaša práca zaťažujúca na kĺby a kosti a radi by ste predišli bolestiam v budúcnosti.

Zloženie: hydrolyzovaný bravčový kolagén, hyaluronát sodný, vitamín C, hydroxypropylmetylcelulóza (obal kapsule)

Balenie: 145 kapsúl po 340 mg kolagénu, 80 mg kyseliny hyalurónovej a 10 mg vitamínu C

Hmotnosť: 76,9 g

Odporúčané dávkovanie: 1-2 kapsule denne zapiť dostatočným množstvom vody.

Upozornenie: Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.  

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: