Kurkumín + zázvor 145 kapsúl

SK výrobok

 

Krátky popis: Kurkumín so zázvorom predstavuje účinnú kombináciu pre zníženie zápalov v organizme, pre posilnenie imunity vďaka vysokému obsahu antioxidantov a pre zlepšenie metabolizmu.

Balenie: 145 kapsúl po 300 mg zázvoru a 200 mg kurkumínu

Hmotnosť: 87 g

Odporúčané dávkovanie: 2 kapsule denne zapiť s dostatočným množstvom vody.

Upozornenie: Nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Produkt nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy. Skladujte pri izbovej teplote mimo dosahu malých detí

Skladom (>5 ks)
Značka: Nakupuj Zdravo
€19,85

Kurkumín + zázvor

Kurkuma, hlavne ako korenie je často použitá ingrediencia v kuchyni a pravdepodobne ju dobre poznáte. Avšak poznáte aj aktívnu ingredienciu kurkumy, s názvom kurkumín? Kurkumín je jedna z obľúbených látok v indickej ayurvéde už stáročia a stáva sa populárnou látkou aj v západnej medicíne hlavne kvôli jej pozitívnym vplyvom na zmiernenie bolestí a zápalov v tele.

Hlavné benefity kurkumínu

Má protizápalové účinky

V roku 2016 sa systematicky prechádzali štúdie ktoré sa zameriavali na vplyv kurkumínu na príznaky osteoartrózy. Zistilo sa, že už 800 mg kurkumínu denne znižuje bolesť a zápal spôsobený osteoartrózou rovnako ako nesteroidné protizápalové lieky, ako je napríklad ibuprofén. Ďalšia štúdia z roku 2016 naznačuje, že kurkumín môže pomôcť predchádzať bolestí a nepríjemných príznakov reumatoidnej artrízy. Podľa štúdie z roku 2017 vyplýva, že už 400 až 600 mg kurkumínu denne má schopnosť zmierniť príznaky zápalu v organizme.

Pôsobí ako silný antioxidant

Vďaka svojim silným antioxidačným schopnostiam má pozitívne účinky na fungovanie pečene. Podľa štúdii antioxidačný účinok kurkumínu sa zdá byť taký silný, že môže zabrániť poškodeniu pečene toxínmi.

Má pozitívne účinky na metabolizmus

Kurkumín je skúmaný vedcami aj ohľadom metabolického syndrómu (MetS). MetS je komplexný syndróm, ktorý zahŕňa inzulínovú rezistenciu, hyperglykémiu, hypertenziu, nízku hladinu cholesterolu v lipoproteínoch s vysokou hustotou (HDL-C), zvýšenú hladinu cholesterolu v lipoproteínoch s nízkou hustotou (LDL-C), zvýšenú hladinu triglyceridov a obezitu. V štúdii časť participantov konzumovala 1000 mg kurkumínu a 10 mg piperínu po dobu 8 týždňov, kým druhá časť dostala placebo tablety. Ukázalo sa, že kurkumín zmierňuje viaceré aspekty MetS zlepšením citlivosti na inzulín, potlačením adipogenézy, a znížením zvýšeného krvného tlaku, zápalu a oxidačného stresu. Okrem toho existujú dôkazy, že kurkuminoidy modulujú expresiu génov a aktivitu enzýmov zapojených do metabolizmu lipoproteínov, čo vedie k zníženiu plazmatických triglyceridov a cholesterolu.

Môže znížiť riziko výskytu rakoviny

Vedci skúmajú vplyv kurkumínu na nádorové bunky už dlhé roky. Študie pribúdajú, avšak sú dôkazy, že kurkumín má ochranné účinky proti rakovine pankreasu, rakovine prostaty a mnohopočetnému myelómu. Vedci zistili, že kurkumín je cytotoxický pre rôzne nádorové bunky. Účinok kurkumínu závisí od typu bunky, koncentrácie kurkumínu a dĺžky liečby. Hlavným mechanizmom, ktorým kurkumín vyvoláva cytotoxicitu, je indukcia apoptózy. Kurkumín má tiež potenciál inhibovať vývoj a progresiu rakoviny tým, že sa zameriava na viaceré kroky v procese nádorového bujnenia. Pracuje ako blokujúca látka pre nádorové bunky.

Zázvor

Zázvor je zaužívanou ingredienciou už stáročia vo väčšine domácností. Okrem toho, že sa používa ako korenie, používa sa aj v prípade nevoľnosti, bolesti žalúdka a iných zdravotných problémoch.

Má pozitívny vplyv na metabolizmus

Podľa prehľadu štúdii z roku 2018 sa skúmal vplyv zázvoru na plyny, ktoré sa tvoria v črevnom trakte počas trávenia. Tento výskum naznačuje, že enzýmy obsiahnuté v zázvore môžu pomôcť rozložiť a vylúčiť tieto plyny, čím sa dosiahne úľava od nepríjemných pocitov. Okrem toho výskum ukazuje, že zázvor môže pomôcť zvýšiť pohyb v tráviacom trakte. Taktiež má zázvor priaznivé účinky aj na enzým s názvom pankreatická lipáza, ktorý napomáha tráveniu v tenkom čreve.

Pomáha v posilnení imunitného systému

Obsiahla prierezová štúdia z roku 2017 naznačila, že denná konzumácia zázvoru môže podporiť imunitný systém. To môže chrániť pred chronickými ochoreniami a podporovať zotavenie z iných ochorení, ako je napríklad bežné prechladnutie alebo chrípka.

Pomáha v prevencii kardiovaskulárnych chorôb

Štúdia z roku 2017, ktorej sa zúčastnilo 4 628 ľudí, zistila, že každodenná konzumácia zázvoru môže okrem iných chronických ochorení chrániť pred ischemickou chorobou srdca, vysokým krvným tlakom, cukrovkou, hyperlipidémiou, cerebrovaskulárnymi ochoreniami a tukovým ochorením pečene. Autori dospeli k záveru, že zázvor môže mať potenciál ako preventívna liečba.

Dokáže znižovať oxidačný stres v tele

Zázvor je vynikajúcim zdrojom antioxidantov. Kvôli tejto vlastnosti dokáže znížiť oxidačný stres v organizme. Oxidačný stres, ako sme to už spomínali vyššie, časom môže spôsobiť veľké množstvo zdravotných problémov. Riziko výskytu týchto zdravotných problémov je možné eliminovať pomocou zázvoru. Tento fakt potvrdilo aj zhrnutie vyše 100 štúdii. Zázvor je vo všeobecnosti bezpečný, odporúčaný denný príjem je do 4 g. Obvyklé dávkovanie je v rozmedzí 250 mg až 1 000 mg denne.

Zloženie: zázvor, kurkumín, hydroxypropylmetylcelulóza (obal kapsule)

Balenie: 145 kapsúl po 300 mg zázvoru a 200 mg kurkumínu

Hmotnosť: 87 g

Odporúčané dávkovanie: 2 kapsule denne zapiť s dostatočným množstvom vody.

Upozornenie: Nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Produkt nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy. Skladujte pri izbovej teplote mimo dosahu malých detí.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: