Ashwagandha BIO 145 kapsúl

 

Krátky popis: Ashwagandha pomáha zmierniť stres, pocity úzkosti a pozitívne vplýva na rýchlejšiu regeneráciu organizmu.

Balenie: 145 kapsúl po 500 mg sušenej ashwagandhy

Hmotnosť: 87 g

Odporúčané dávkovanie: 1 kapsula denne zapiť dostatočným množstvom vody. Odporúčaná denná dávka (jedna kapsula) obsahuje 500 mg sušenej ashwagandhy.

Upozornenie: Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

V extémnych prípadoch sa môže predĺžiť doba doručenia na 10 pracovných dní. V prípade záujmu o dĺžku aktuálnej dodacej doby nás kontaktujte.

Môžeme doručiť do:
22.4.2024
Skladom (>5 ks)
Značka: Nakupuj Zdravo
€9,99

Ashwagandha BIO

Ashwagandha, alebo iným názvom Indický ženšen (Withania Somnifera) je rastlina, ktorá patrí do skupiny adaptogénnych rastlín ktoré sú známe svojimi zdravotnými účinkami, keď sa užívajú vo forme čajov, práškov, tinktúr a doplnkov alebo v surovej forme. Je mimoriadne populárnou rastlinou aj v Indickej ayurvéde, hlavne kvôli jej pozitívnym vplyvom na stres alebo na pocit úzkosti. Náš produkt obsahuje sušenú Ashwagandhu v BIO kvalite pre najlepšie možné účinky.

Hlavné pozitíva užívania Ashwagandhy:

Zmierňuje stres

Dôvodom je, že patrí do skupiny adaptogénnych rastlín, a adaptogén je látkou ktorá pomáha telu vyrovnať sa so stresom. Pomáha kontrolovať mediátory stresu vrátane proteínov tepelného šoku a kortizolu. Podľa štúdie, ktorá bola vykonaná v roku 2020, sa dokázalo, že už 240 mg ashwagandhy dokáže vo veľkej miere znížiť stres. Efekt sa dostavil v tomto prípade v priebehu dvoch mesiacov nepretržitého používania.

Zlepšuje kvalitu spánku

Viacero štúdii skúmalo vplyv Ashwagandhy na spánok. Jednu vykonali na respondentoch vo vekovom rozmedzí 60 až 85 rokov, ktorí užívali 600 mg Ashwagandhy denne po dobu 12 týždňov a značne sa im zlepšila kvalita spánku a mentálna bdelosť po prebudení. V prípade že máte problémy so spánkom, odporúčame užívať minimálne 600 mg Ashwagandhy po dobu najmenej 8 týždňov aby sa dostavili výsledky.

Podporuje fyzickú silu a budovanie svalstva

Viacero štúdií potvrdilo fakt, že ľudia podávali lepší výkon na tréningoch po užívaní Ashwagandhy a rýchlosť regenerácie ich svalov sa výrazne zlepšila. V týchto štúdiách testovali vplyv Ashwagandhy od užívania 120 mg denne až po 1 250 mg denne. Najoptimálnejšie výsledky sa dostavili pri užívaní 240 mg až 600 mg Ashwagandhy denne po dobu minimálne 8 týždňov.

Pomáha redukovať tuk

Vo vyššie spomenutách štúdiách popri priaznivých účinkoch na svalstvo sa dokázalo aj to, že Ashwagandha dokáže redukovať percento tuku v organizme a taktiež znižuje hľadinu cholesterolu.

Zlepšuje pamäť a fungovanie mozgu

Zo štúdie z roku 2017, ktorú vykonali na 50 dospelých ľuďoch, vyplýva že 600 mg Ashwagandhy po užívaní 8 týždňov v značnej miere zlepší okamžitú a všeobecnú pamäť, pozornosť a rýchlosť spracovania informácií.

Znižuje hladinu cukru v krvi

Niektoré zlúčeniny v ashwagandhe, vrátane jednej nazývanej withaferín A (WA), majú silnú antidiabetickú aktivitu a môžu pomôcť stimulovať vaše bunky, aby prijímali glukózu z krvného obehu. Taktiež znížila hladinu cukru v krvi, inzulínu, krvných lipidov a markerov oxidačného stresu. Tieto informácie vedci potvrdili pomocou 24 štúdií na túto tematiku, z ktorých 5 bolo klinických štúdií. Viac si môžete prečítať kliknutím sem.

Podporuje zdravie srdca

V roku 2015 sa vykonala štúdia zameraná na vplyv Ashwagandhy na srdce a na kardiovaskulárny systém. Respondenti boli zdraví, atletickí ľudia, ktorí užívali 300 mg vysokokvalitnej Ashwagandhy po dobu 12 týždňov. Potvrdilo sa, že Ashwagandha môže zvýšiť hladinu VO2 max, čo je maximálne množstvo kyslíka, ktoré prijímate pri fyzickej námahe. Tieto hodnoty sa používajú pri meraní kardiorespiračnej vytrvalosti - ako dobre srdce a pľúca dodávajú kyslík svalom počas fyzickej aktivity. Vyššie hodnoty VO2 max teda môžu poukazovať na zdravé srdce, ktoré za týchto okolností dobre funguje.

Zvyšuje hladinu testosterónu u mužov

Ashwagandha dokáže zvýšiť hladinu testosterónu, čo je v súvislosti aj s jej pozitívnym vplyvom na budovanie svalstva. Taktiež vybalansuje hormonálnu hladinu reprodukčných hormónov a tým podporuje fertilitu. Vzhľadom na túto vlastnosť Ashwagandhy vykonali štúdiu na 43 mužoch s nadváhou vo vekovom rozmedzí 40 až 70 rokov. Prvé výsledky sa dostavili po 8 týždňoch ale maximálny efekt sa dosiahol po 16 týždňoch. Príjem Ashwagandhy bol spojený s 18% zvýšením DHEA-S (hormón, ktorý pomáha organizmu vo vytvorení testosterónu) a 14,7% zvýšením testosterónu v porovnaní s placebom.

Komu odporúčame Ashwagandhu?

Ashwagandhu odporúčame najmä ľuďom, ktorý majú aktívny životný štýl, poprípade vyčerpávajúcu prácu a prežívajú veľa stresu v pracovnom alebo v osobnom živote. Ashwagandha zaisťuje kľudnejší a hlbší spánok, zmierňuje pocit stresu a úzkostí a podporuje energiu a rýchlejšiu regeneráciu.

Účinky: po 8-12 týždňov používania.

Zloženie: sušená ashwagandha, hydroxypropylmetylcelulóza (obal kapsule)

Balenie: 145 kapsúl po 500 mg sušenej ashwagandhy

Hmotnosť: 87 g

Odporúčané dávkovanie: 1 kapsula denne zapiť dostatočným množstvom vody. Odporúčaná denná dávka (jedna kapsula) obsahuje 500 mg sušenej ashwagandhy.

Upozornenie: Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.  

 

Ak by ste radi prečítali viac informácii o byline Ashwagandha, odporúčame Vám prečítať si naše blogové články, ktoré sú podložené aktuálnymi vedeckými štúdiami.

 

Ashwagandha - ako dlho užívať túto superpotravinu?

ashwagandha-ako-dlho-uzivat

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: