Schizandra

       

Krátky popis: Extrakt z liečivej rastliny z Ďalekého východu známu pre vysoko koncentrovaný obsah zdraviu prospešných látok.

Balenie: 90 kapsúl po 525mg schizandry

Odporúčané dávkovanie: 1 kapsula denne zapiť s dostatočným množstvom vody.

Upozornenie: Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

Výrobca: Swanson  

Môžeme doručiť do:
28.5.2024
Skladom (>5 ks)
Značka: Swanson
€13,99
Kategória: NZ produkty
Extrakt z liečivej rastliny z Ďalekého východu známu pre vysoko koncentrovaný obsah zdraviu prospešných látok, hlavne pôsobí ako adaptogén a tonikum srdcovej činnosti vrátane podpory dýchania.:

Schizandra

Schizandra čínska čiže klanopraška čínska (Schizandra chinensis) pochádza z Číny, Japonska a južného Sachalinu. V tradičnej čínskej medicíne sú jej plody pre výnimočne koncentrovaný obsah zdraviu prospešných látok používané už tisícky rokov. Hlavnou účinnou látkou rastliny je látka zvaná Schizandrin a Gomisin A. Pre medicínske účely je možné použiť všetky jej časti vrátane koreňov. Najväčšie využitie majú plody, ktoré tvarom i vzhľadom pripomínajú plody červených ríbezlí. Vzhľadom k mimoriadne podporným účinkom pri liečbe niektorých chorôb súčasného, tzv "moderného" a často stresujúceho životného štýlu sa schizandry čínskej v celom svete venuje značná pozornosť. Plody schizandry majú tak ako väčšina bobuľovitého ovocia všestranné využitie.

POUŽITIE V TRADIČNEJ MEDICÍNE

Plody schizandry boli v liečiteľstve národov Ďalekého východu známe ako tonikum a stimulans pôsobiaca predovšetkým proti únave a vysilení.

POUŽITIE V MODERNEJ MEDICÍNE

Schizandra má veľmi široký liečivý potenciál, z ktorého sú najvýraznejšie tieto hlavné účinky: pôsobí ako adaptogén a tonikum srdcovej činnosti vrátane podpory dýchania. Pri dlhodobom užívaní zlepšuje ostrosť zraku a citlivosť videnia. Zvyšuje očnú adaptáciu v podmienkach tmy. Účinne pomáha pri regenerácii pečeňového tkaniva, liečbe poškodenia pečene a obličiek. Znižuje bolesti chrbta, napätie ramien a svalov v oblasti krčnej chrbtice. Účinné látky majú vplyv na centrálnu nervovú sústavu, stimulujú kardiovaskulárny systém a dýchacie centrum, rozširuje periférne cievy a pri dlhodobom užívaní zlepšujú ostrosť zraku. Je tiež účinná pri liečbe asténia, depresívnych stavov a normalizuje krvný tlak. Schizandra býva používaná aj na liečbu impotencie, obličkových chorôb, hypoglykémia, posilňuje činnosť srdca a maternice. Ochraňuje pečeň a podporuje normálnu funkciu pečene vrátane produkcie žlče. Napomáha odbúravanie toxínov a zvyšovaniu prietoku krvi. Používa sa tiež pri bolestiach svalov v oblasti ramenných kĺbov a krčnej chrbtice, ďalej potom pri nervovom vyčerpaní, diabetu (znižuje cukor), vodnateľnosti, nočnom potení a astmy.

Účinky:

Adaptogénne účinky: Zlepšuje činnosť svalovej práce, koordináciu pohybov a odstraňuje pocity únavy. Antioxidačné účinky: Obsahové látky plodov Schizandry majú antioxidačné účinky. Schizandrin pôsobí ako "zhášač" voľných kyslíkových radikálov. Antioxidačné účinky pomáhajú k zlepšeniu funkčného stavu artérií. Účinky na pečeň: Schizandra čínska zvýšením antioxidačných a detoxikačných procesov organizmu pomáha k zlepšeniu funkčného stavu pečeňového tkaniva a jej obnove. Extrakt z plodov zvyšuje kapacitu pečeňového detoxikačného systému. Schizandrin je účinné hepatoprotektivum, ktoré významne normalizuje pečeňové funkcie a má minimálne vedľajšie účinky. Chemoprotektívne účinky: Rad cytostatík v chemoterapiách pri liečbe rakoviny vykazuje kardiotoxický účinok. Súčasná aplikácia schizandrinu znižuje ich kardiotoxicitu. Rovnako tak pri iných liečbach, kedy boli podávané lieky zhoršujúce funkciu obličiek, vykazuje Schizandra čínska veľmi dobré výsledky. Vplyv na kardiovaskulárny systém: Zistilo sa, že extrakt Schizandry stimuluje krvný obeh a súčasne zlepšuje pufrovacie vlastnosti krvi. Neurotropná aktivita: Výsledky ďalších štúdií dokazujú schopnosť extraktov potláčať prejavy neuróz. Schizandrin ovplyvňuje činnosť CNS predovšetkým pôsobením na dopamínový systém. Zo štúdií vyplýva, že sa jedná o zvýšenie metabolického obratu dopamínu, bez priameho ovplyvnenia dopamínových receptorov. Vplyv na dýchací systém: U Gomisinu A bol zistený antitusický účinok na dráždivý kašeľ. To potvrdzujúci už dávnej skúsenosti japonského a čínskeho liečiteľstva. Protizápalové účinky: Rad lignanov Schizandry má schopnosť pôsobiť protizápalovo. Schizandrin a Gomisin A, H, J a N vykazujú antipyretické účinky. Analgetické účinky boli zistené u Gomisinu A a Schizandrinu. Antihypertenzná aktivita: Gomisiny H, J, N a G účinkovali ako antagonisti kalciového kanála a majú tak schopnosť znižovať patologicky zvýšený krvný tlak. Myorelaxačné pôsobenie: Gomisin A a Schizandrin pôsobia vo vyšších dávkach myorelaxačne, takže uvoľňujú napätie svalov v hornej časti chrbtice.

Zloženie: schizandra (Schisandra chinensis), želatína, mikrokryštalická celulóza (rastlinná vláknina), stearan horečnatý, oxid kremičitý

Balenie: 90 kapsúl po 525mg schizandry

Odporúčané dávkovanie: 1 kapsula denne zapiť s dostatočným množstvom vody.

Upozornenie: Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: