Kyselina hyalurónová 145 kapsúl

SK výrobok

 

Krátky popis: Kyselina hyalurónová zmierňuje bolesti kĺbov a vďaka svojim hydratačným schopnostiam zaisťuje krásny a mladistivý vzhľad pokožky.

Balenie: 145 kapsúl po 200 mg kyseliny hyalurónovej a 100 mg vitamínu C

Hmotnosť: 87 g

Odporúčané dávkovanie: 1- 2 kapsuly denne zapiť dostatočným množstvom vody.

Upozornenie: Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

Môžeme doručiť do:
22.4.2024
Skladom (>5 ks)
Značka: Nakupuj Zdravo
€16,99

Kyselina hyalurónová

Kyselina hyalurónová je látka, ktorá sa prirodzene vyskytuje v koži, očiach a kĺboch. Jej hlavnou funkciou je zadržiavať vodu v tkanivových bunkách a udržiavať oči vlhké. Kyselina hyalurónová je kľúčovou zložkou synoviálnej tekutiny, ktorá zabezpečuje dostatočné množstvo mazu pri kĺboch a kostiach pri pohybe a týmto spôsobom ich ochraňuje pred zraneniami. Ľudský organizmus dokáže produkovať kyselinu hyalurónovú, avšak s pribúdajúcim vekom jej hladina neustále klesá, preto sa odporúča užívanie vo forme doplnkov výživy.

Zmierňuje príznaky osteoartrózy

Čo je vlastne osteoartróza? Pri osteoartróze sú kĺby menej pohyblivé v dôsledku degradácie chrupavky. Kvalita kyseliny hyalurónovej v synoviálnej tekutine sa znižuje a miešajú sa do nej zápalové molekuly. To môže mať za následok bolesť alebo opuch. V Spojených štátoch sa vykonávalo viacero štúdií, ktoré skúmali vplyv doplnkov výživy s kyselinou hyalurónovou na príznaky osteoartrózy. Jedna štúdia skúmala 40 pacientov s nadváhou po dobu 3 mesiacov, ktorí trpeli osteoartrózou kolena. Polovica pacientov užívala doplnok výživy a druhá polovica placebo tablety. Potvrdilo sa, že už denne 80 mg kyseliny hyalurónovej po dobu 3 mesiacov vo veľkej miere zlepšilo bolesť a zmierňovalo príznaky. Ďalšia štúdia z roku 2015 skúmala 72 pacientov taktiež s osteoartrózou kolena. Taktiež sa rozdelila skupina náhodne, polovica dostala kyselinu hyalurónovú a druhá polovica placebo. Táto štúdia trvala mesiac, v prvých dvoch týždňoch pacienti užívali 225 mg kyseliny hyalurónovej a v posledných dvoch týždňoch už iba 150 mg. Tí, ktorí dostávali kyselinu hyalurónovu, mali nižšie skóre bolesti a lepšiu kvalitu spánku ako tí v skupine s placebom. Používali tiež menej liekov proti bolesti. Keďže telo prirodzene produkuje kyselinu hyalurónovú, táto látka zriedkavo spôsobuje závažné vedľajšie účinky alebo alergické reakcie.

Pomáha v rýchlejšom hojení rán

Kyselina hyalurónová je hlavnou zložkou extracelulárneho matrixu, považuje sa za jedného z kľúčových faktorov v procese regenerácie tkaniva. Zo štúdie z roku 2016 vyplýva že kyselina hyalurónová môže pomôcť zmierniť zápal a zrýchliť obnovu tkaniva pri hojení rán.

Zmierňuje jemné vrásky

Kyselina hyalurónová má vynikajúce hydratačné vlastnosti a vysokú schopnosť zadržiavať vodu, najmä v ľudskej pokožke. V roku 2017 sa vykonávala štúdia, ktorá skúmala vplyv kyseliny hyalurónovej v kapsulách na vrásky a na celkový vzhľad pleti. Štúdia mala 60 respondentov, mužov aj žien, vo vekovej kategórii od 22 do 59 rokov. Skupina sa rozdelila náhodne na 2 časti. Prvá polovica dostala kapsuly s kyselinou hyalurónovou a druhá polovica placebo kapsuly. Respondenti užívali 120 mg kyseliny hyalurónovej po dobu 12 týždňov. Vrásky sa hodnotili pomocou obrazovej analýzy replík kožných vrások a stav pleti sa hodnotil pomocou dotazníkového prieskumu. Počas obdobia štúdie vykazovala skupina s kyselinou hyalurónovou lepšiu úroveň pomeru plochy vrások a pomeru objemu vrások ako skupina s placebom. Po 8 týždňoch užívania sa v skupine s kyselinou hyalurónovou výrazne zjemnili vrásky v porovnaní so skupinou s placebom. Na základe ďalšej štúdie je možné zhodnotiť, že kyselina hyalurónová ma anti-aging účinky. Zaznamenalo sa až 40 % zníženie hĺbky vrások a až 55 % zvýšenie pevnosti a pružnosti pokožky v porovnaní s účastníkmi, ktorí kyselinu nepoužívali.

Pomáha zmierňovať príznaky ekzému

Kyselina hyalurónová môže pomôcť zlepšiť príznaky mierneho až stredne ťažkého ekzému. Vo vážnych prípadoch odporúčame vyhľadať dermatologickú pomoc. V štúdii z roku 2011 časť participantov dostala penu s obsahom kyseliny hyalurónovej, druhá časť dostala krém s ceramidmi. Pena s kyselinou hyalurónovou dosiahla štatisticky významné zlepšenie celkovej závažnosti ekzému do 2. týždňa, zatiaľ čo krém s obsahom ceramidov nie.

Oxid kremičitý

Počuli ste už niekedy o tejto látke? Oxid kremičitý je prírodná chemická zmes kremíka a kyslíka, ktorá sa používa v mnohých výrobkoch ako protihrudkujúca látka. Môžeme ho nájsť vo vode, v zelenine, v ovsi a v hnedej ryži. Ohľadom benefitov oxidu kremičitého je zatiaľ pomenej štúdii. Avšak existujúce štúdie skúmali a potvrdili pozitívny vplyv na príznaky osteoporózy, na rôzne kardiovaskulárne ochorenia, na problémy tráviaceho systému a na kvalitu vlasov a nechtov. Hoci sa vám tento názov môže zdať neznámy, oxid kremičitý je prírodná zlúčenina. Mnohé štúdie naznačujú, že nie je dôvod na obavy, ak ľudia konzumujú oxid kremičitý v bežných dávkach. Oxid kremičitý nespôsobuje žiadne ťažkosti až do 9000 mg denne. Náš produkt obsahuje v jednej kapsule 200 mg tejto látky. Bezpečnosť oxidu kremičitého potvrdzuje aj EFSA (European Food Safety Authority). Viac o ich štúdii a potvrdení bezpečnosti môžete prečítať kliknutím sem.

Vitamín C

Náš produkt obsahuje aj vitamín C, nakoľko vitamín C pomáha organizmu v strebávaní kyseliny hyalurónovej. Vďaka tomu sa kyselina hyalurónová dostáva rýchlejšie a účinnejšie do organizmu a výsledky sa dostavia rýchlejšie. V tomto produkte je množstvo vitamínu C malé, jeho funkciou je iba pomoc v strebávaní aktívnych látok. Nevnímajte prosím tento produkt ako plnohodnotnú náhradu za vitamín C. Používanie doplnkov s kyselinou hyalurónovou Vám môže pomôcť udržať si mladistvý vzhľad a riešiť mnohé príznaky starnutia. Môže však pomôcť aj v zmiernení niektorých zdravotných ťažkostí, napríklad príznakov ekzému alebo bolesti kĺbov.

Zloženie: kyselina hyalurónová, oxid kremičitý, vitamín C, hydroxypropylmetylcelulóza (obal kapsuly)

Balenie: 145 kapsúl po 200 mg kyseliny hyalurónovej a 100 mg vitamínu C

Hmotnosť: 87 g

Odporúčané dávkovanie: 1-2 kapsuly denne zapiť dostatočným množstvom vody.

Upozornenie: Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: