Kotvičník zemný 145 kapsúl

SK výrobok

 

Krátky popis: Kotvičník zemný pomáha znížiť vnútorné napätie, zlepšiť výkonnosť a pozitívne vplýva na hormonálnu rovnováhu.

Balenie: 145 kapsúl po 436,5 mg extraktu z tribulus terrestris

Hmotnosť: 84,9 g

Odporúčané dávkovanie: 1 kapsula denne zapiť s dostatočným množstvom vody.

Upozornenie: Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

Môžeme doručiť do:
24.7.2024
Skladom (>5 ks)
Značka: Nakupuj Zdravo
€16,69

Kotvičník zemný (Tribulus terrestris)

Tribulus terrestris - alebo kotvičník zemný - je rastlina, ktorá má rôzne pozitívne zdravotné účinky vrátane zníženia hladiny cukru a cholesterolu v krvi, zmeny hladiny hormónov a zvýšenia pohlavnej aktivity a libida. Koreň aj plody rastliny sa využívajú v tradičnej čínskej medicíne a indickej ajurvéde. Tribulus terrestris je dnes používaný ako všeobecný doplnok zdravia, ako aj v doplnkoch výživy, ktorých cieľom je zvýšenie hladiny testosterónu. Tribulus je najviac známy kvôli jeho pozitívneho vplyvu na libido u žien aj u mužov, avšak má oveľa viac benefitov. Nižšie sa na ne pozrieme bližšie.

Zvyšuje libido

Tento jav bol skúmený na mužoch aj na ženách, v obidvoch prípadoch s pozitívnymi výsledkami. Výskum z roku 2016 potvrdil, že užívanie 750 až 1 500 mg kotvičníku denne po dobu 2 mesiacov zvýšil sexuálnu aktivitu u mužov až o 79%. Súčasťou toho istého výskumu bola aj skupina žien, ktoré užívali 500 až 1000 mg kotvičníku denne po dobu 90 dní. Libido sa zvýšilo u 67% respondentov. Ďalšia štúdia v roku 2014 skúmala 67 žien s nízkym libidom, a už denne 750 mg kotvičníku po 4 týždňoch doručilo pozitívne výsledky a zvýšené libido.

Znižuje hladinu cukru v krvi

Jedna štúdia skúmala účinky užívania 1 000 mg kotvičníku denne u 98 žien s cukrovkou 2. typu. Po troch mesiacoch sa u žien užívajúcich doplnok výrazne znížila hladina cukru a cholesterolu v krvi v porovnaní s tými, ktoré užívali placebo. Viac o Kotvičníku si môžete prečítať tu >> Ďalšie dokázané účinky kotvičníka zemného:

  • pomáha uvoľniť hladkú svalovinu ciev prekrvujúcu pohlavnú sústavu
  • zlepšuje zdravie a správne fungovanie pohlavnej a močovej sústavy – pôsobí močopudne, vďaka čomu sa močové cesty a organizmus častejšie prečisťujú a tým výrazne sa i redukuje hmotnosť
  • má podporný účinok na rast svalovej hmoty a zlepšenie jej stavu
  • zlepšenie výkonnosti organizmu, potlačenie nespavosti, depresie, napätia a podráždenosti
  • pri liečbe aterosklerózy, ischemickej chorobe srdca a vysokého krvného tlaku.

Zloženie: extrakt z tribulus terrestris štandardizovaný na obsah minimálne 90% steroidných saponínov, oxid kremičitý, hydroxypropylmetylcelulóza (obal kapsule)

Balenie: 145 kapsúl po 436,5 mg extraktu z tribulus terrestris

Hmotnosť: 84,9 g

Odporúčané dávkovanie: 1 kapsula denne zapiť s dostatočným množstvom vody.

Upozornenie: Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.  

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: