Zinok

       

Krátky popis: Zinok prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému, k ochrane buniek pred oxidačným stresom a  k plodnosti a správnej reprodukčnej funkcii.

Balenie: 60 kapsúl po 22 mg zinku (z pikolinátu zinočnetého)

Odporúčané dávkovanie: 1 kapsulu denne s jedlom a zapiť dostatočným množstvom vody. Užívanie zinku nalačno môže u niektorých ľudí spôsobiť žalúdočnú nevoľnosť.

Upozornenie: Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Skladujte při izbovej teplote mimo dosahu malých detí.

Môžeme doručiť do:
6.12.2023
Skladom (>5 ks)
Značka: Swanson
€7,29
Kategória: NZ produkty
Zinok prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému, k ochrane buniek pred oxidačným stresom, k plodnosti a správnej reprodukčnej funkcii.:

Zinok

patrí medzi mikrolelementy (zložky nachádzajúce sa v našom organizme len v nepatrnom množstve, no pre správne fungovanie sú nepostrádateľné). Zinok je dôležitým stopovým prvkom, ktorý sa podieľa na metabolizme makroživín, sacharidov, bielkovín, mastných kyselín.  Po železe je druhým najviac zastúpeným stopovým prvkom v ľudskom tele. Vyskytuje sa skoro vo všetkých orgánoch, najväčšiu koncentráciu má v hormóne inzulín (tvorí jadro inzulínovej molekuly). Nachádza vo vysokej koncentrácii aj v očných tkanivách a významne sa podieľa na prenose fotochemických reakcií do nervového systému (znak že vidíme). V tele sa síce vyskytuje v gramových, ale spotrebováva sa v miligramových množstvách, a preto je pre náš organizmus úplne nepostrádateľným esenciálnym minerálom. Vhodný aj pre vegánov.

Účinky:

  • upevňuje imunitný systém a stimuluje prirodzenú obranyschopnosť tela
  • znižuje riziko zápalových ochorení
  • chráni zdravie očí
  • podporuje zdravie srdca a celého kardiovaskulárneho systému
  • znižuje riziko vírusových infekcií
  • znižuje riziko makulárnej degenerácie
  • priaznivo pôsobí pri kožných problémoch (vyrážky, zvýšený mazotok) a pomáha k zahojeniu pokožky
  • podporuje dobrú kondíciu nechtov a ich krásny vzhľad
  • podporuje správny vývoj a funkciu pohlavných orgánov
  • má blahodarný vplyv na prostatu

Zinok je základným stopovým prvkom nevyhnutným pre správne fungovanie imunitného systému. Ovplyvňuje rast a rozvíja jeho integritu. Stopové prvky majú vo všeobecnosti obrovský vplyv na kľúčové prvky imunitného systému, ako enzýmy, týmusové peptidy a cytokíny.

Zloženie: zinok (z pikolinátu zinočnatého), mikrokryštalická celulóza (rastlinné vlákno), želatína, môže obsahovať jednu alebo obe z nasledujúcich látok: stearan horečnatý, oxid kremičitý

Balenie: 60 kapsúl po 22 mg zinku (z pikolinátu zinočnetého)

Odporúčané dávkovanie: 1 kapsulu denne s jedlom a zapiť dostatočným množstvom vody. Užívanie zinku nalačno môže u niektorých ľudí spôsobiť žalúdočnú nevoľnosť.

Upozornenie: Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Skladujte pri izbovej teplote mimo dosahu malých detí.

Výrobca: Swanson, USA  

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: