Moringa

       

Krátky popis: Moringa podporuje prirodzenú obranyschopnosť tela proti oxidačnému stresu a poškodeniu buniek.

Balenie: 60 kapsúl po 400mg extraktu z listov moringy

Odporúčané dávkovanie: 2 kapsuly denne s jedlom zapiť s dostatočným množstvom vody

Upozornenie: Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

Môžeme doručiť do:
28.5.2024
Skladom (>5 ks)
Značka: Swanson
€9,99
Kategória: NZ produkty
Podpora prirodzenej obranyschopnosti tela proti oxidačnému stresu a poškodeniu buniek.:

Moringa

Mnohostranne využiteľnú univerzálnu rastlinu Moringa možno odporučiť každému, kto chce pokryť svoju dennú extra potrebu mnohých dôležitých vitamínov, minerálnych látok a stopových prvkov bez toho, aby musel siahnuť k synteticky vyrábaným výživovým doplnkom.

Zdravá sila sa ukrýva v listoch Moringa, je vôbec najbohatšou rastlinou na živiny aká je doteraz známa. Množstvo cenných živín a životne dôležitých látok v optimálnom pomere sa nachádza predovšetkým v listoch alebo v prášku z listov. Osobitne treba spomenúť vysoký obsah aminokyselín, pretože v listoch sa našlo až 18 z 20 známych esenciálnych aminokyselín. Ľudský organizmus ich nedokáže sám vyrobiť, sú však dôležitým faktorom pre prenos kyslíka v tele, schopnosť koncentrácie a mnohé dôležité funkcie mozgu.

V Moringe bol zistený aj vysoký podiel antioxidantov. Sú nevyhnutné pre dobré fungovanie organizmu, pretože nás chránia pred voľnými radikálmi, ktoré môžu byť často príčinou ochorení. Takzvané ORAC hodnoty („oxygen radical absorbance capacity“), pomocou ktorých sa dá zistiť, do akej miery sú zachytávané voľné radikály, sú pri moringe významne vyššie ako pri iných rastlinách. To dokazuje mimoriadne dobré antioxidačné vlastnosti rastliny.

Zaujímavou je aj nedávno objavená zložka zeatín. Prekvapivo obsahujú listy moringy až 1000-krát viac zeatínu ako iné rastliny. Zeatín je vlastne rastový hormón, ktorý je zodpovedný za to, že Moringa tak rýchlo rastie,  nakoľko sa v nej nachádza v hojnom množstve. V našom tele funguje zeatín však ako chemický prenášač, ktorý sa stará o to, aby všetky dôležité vitálne látky, ktoré sa v Moringe nachádzajú, mohli byť ľudským organizmom prijaté a využité.

Ďalšia prednosť: zeatín blokuje odbúravanie chlorofylu v listoch. Vďaka tomu sa proteíny a vitálne látky nachádzajúce sa v listoch Moringy odbúravajú výrazne pomalšie, čo je veľkou výhodou pre ďalšie spracovanie listov na prášok, pretože aj v ňom ostanú živiny dlho zachované.

Prehľad najdôležitejších zložiek a ich funkcií:

  • Esenciálne aminokyseliny: chránia pred voľnými radikálmi
  • Vitamín A: dôležitý pre zdravý zrak
  • Vitamín C: na posilnenie imunitného systému
  • Vápnik: nevyhnutný pre zdravé zuby a kosti
  • Horčík: stimuluje krvný obeh
  • Draslík: zabezpečuje správny metabolizmus
  • Železo: dôležité pre zásobovanie buniek kyslíkom
  • Zinok: v organizme pôsobí protizápalovo
  • Omega-3 mastné kyseliny: nevyhnutné pre správnu funkciu mozgu
  • Zeatín: dôležitý chemický prenášač, ktorý všetky tieto látky dopravuje tam, kde majú pôsobiť

Podobne ako vlastne všetky ostatné časti stromu Moringa, dajú sa aj jej listy mnohostranne využiť. V krajinách pôvodu sa konzumujú väčšinou surové, varené, dusené alebo pražené. Pripravuje sa z nich však aj čaj, ktorý sa tradične pije ako prevencia proti chorobám a na podporu zdravia, ale používa sa aj zvonku, napr. pri kožných problémoch. V našich zemepisných šírkach je však dôležitý predovšetkým prášok z listov Moringy. Listy totiž sušením a zomletím získajú trvanlivosť, bez toho, aby stratili svoj účinok, a dajú sa dopraviť priamo k nám domov. Napríklad vo forme kapsúl nám tak zázračný strom z Ďalekého východu poskytuje našu dennú extra porciu všetkých spomínaných živín a vitálnych látok.

Zloženie: extrakt z listov moringy, želatína, ryžová múka, môže obsahovať jednu alebo obe nasledujúce zložky: stearan horečnatý, oxid kremičitý Balenie: 60 kapsúl po 400mg extraktu z listov moringy

Odporúčané dávkovanie: 2 kapsuly denne s jedlom zapiť s dostatočným množstvom vody

Upozornenie: Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku.

 

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: