Boswellia a Kurkuma

       

Krátky popis:  Pôsobí ako silné antireumatikum na ozdravovanie chronických zápalových chorení (artritída, reuma - reumatoidná artritída) anapomáha rozpustiť hlien, vykašliavanie Zároveň pôsobí ako silný antioxidant a antiseptikum. Pomáha zmierňovať opuchy a pôsobí i ako regulátor metabolizmu tukov.

Balenie: 60 softgélových kapsúl po 300mg Boswellia Serrata a 300mg Curcuma longa

Dávkovanie: 1 kapsulu denne nezávisle na jedle zapiť dostatočným množstvom vody

Upozornenie: Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Tento doplnok výživy nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy a malé deti. Skladujte v suchu a pri izbovej teplote do 25C.  

Skladom (>5 ks)
Značka: Swanson
€11,99
Kategória: SHOP
Pôsobí ako silné antireumatikum na ozdravovanie chronických zápalových chorení (artritída, reuma - reumatoidná artritída) anapomáha rozpustiť hlien, vykašliavanie Zároveň pôsobí ako silný antioxidant a antiseptikum. Pomáha zmierňovať opuchy a pôsobí i ako:

Boswellia a Kurkuma

Kurkuma je bežnou prísadou v ajurvédskej medicíne na hojenie rán a ozdravovanie kožných ochorení. Má jasne žltú až oranžovú farbu a zafarbujú sa ňou nielen jedlá, ale i šaty v Indii. Po celé stáročia sa jej na Ďalekom východe pripisujú magické vlastnosti a na mnohých ostrovoch Pacifiku sa nosí na ochranu proti zlým duchom. Je mierne aromatická, vonia korenisto a sviežo s nádychom pomarančov a zázvoru.

Kurkumín

Hlavnou zložkou kurkumy je kurkumín, ktorý dokáže zablokovať enzým podporujúci rast nádorov. Štúdie potvrdili, že táto látka môže pomôcť predchádzať alebo dokonca i podporiť ozdravovanie niekoľko druhov rakoviny, vrátane prostaty, kože a hrubého čreva. Spoľahlivým bojovníkom pri prevencii rakoviny prostaty je v kombinácii s karfiolom, kedy môžu spoločne pomôcť zastaviť vývin takéhoto ochorenia. Klinické testy u myší zase preukázali, že kurkuma pomáha brániť šíreniu rakoviny prsníka do pľúc. Exotické korenie si vie poradiť i so vznikom melanómu kože, kedy spôsobuje výrazne dopomáha k zániku chorých buniek. Určite ste už počuli o tom, že by ste mali jesť farebné potraviny. Nielen preto, že vyzerajú dobre na tanieri, ale najmä pre ich antioxidačné účinky. Kurkuma pôsobí proti voľným radikálom, ktoré majú za vinu predčasné starnutie a oslabenie buniek v tele. Lekári hovoria o nej ako o zázračnom prostriedku, ktorý posilňuje funkciu vnútorných orgánov, čistí krv a chráni pokožku pred negatívnymi vplyvmi. Prospieva aj diabetikom, pretože harmonizuje hladinu cukru v krvi. Má priaznivé účinky na obranyschopnosť, vitalitu organizmu a psychickú pohodu. Štúdia z roku 2009 publikovaná v denníku Biochemistry and Biophysical Research Community (Vedecká komunita biochémie a biofyziky) objavila, ako kurkumín môže byť prospešný pri liečbe cukrovky. Konkrétne tým, že aktivuje AMPK (ktorý zvyšuje zužitkovanie glukózy) a potláča expresiu špecifického génu zodpovedného za znižovanie produkcie glukózy v pečeni. Dokonca je kurkumín 500 až 100 000 krát silnejší ako metformín pri aktivácii AMPK a jeho konečnom cieli – acetyl carboxylázy (ACC).

V skratke by sme účinky kurkumy zhrnuli takto:

  • pôsobí ako silný antioxidant
  • eliminuje volné radikály
  • pôsobí protizápalovo - výborný pri ochoreniach kĺbov (artritída, reumatizmus - reumatoidná artritída)
  • Pôsobí antisepticky a antibakteriálne - ošetruje a dezinfikuje popáleniny a rany pomáha znižovať opuchy pri výronoch
  • Pôsobí ako regulátor metabolizmu tukov - ľahšie chudnutie pomáha zlepšiť trávenie
  • Čistenie pečene (detoxikácia) a posilnenie funkcie pečene
  • Pomáha zvládať psychické ťažkosti

Boswellia

Boswellia serrata je jedným z najcennejších a najznámejších indických stromov. Čo je pre ľudstvo tak cenné na tomto nijako zaujímavo vyzerajúcom strome je boswellová kyselina, ktorá dokáže v tele pôsobiť ako nesteroidné antireumatikum, vďaka ktorému neinhibuje produkciu cyklooxygenázu-1, nemá dráždivé a poškodzujúce účinky na sliznicu žalúdka, ktoré spôsobuje práve dlhodobé užívanie nesteroidných antireumatík . Boswellová kyselina sa objavuje v živici, ktorá sa získava z kôry stromu. Takto získaný extrakt bol používaný po stáročia v ázijskej a africkej ľudovej medicíne na ozdravovanie chronických zápalových ochorení, rovnako ako na rad ďalších zdravotných ťažkostí. Tieto pozitívne účinky je potrebné najskôr vyskúšať v praxi a z tohto dôvodu bolo vykonané veľké množstvo zdravotníckych štúdií na pozitívny alebo negatívny vplyv na organizmus človeka. Medzi zaujímavé štúdie patria najmä tie, ktoré pojednávajú o boswellovej kyseline a jej pozitívnom účinku na osteoartrózu, revmatoidnú artritídu, astmu, zápalové ochorenie čriev. Tieto štúdie jednoznačne ukázali, že Boswellia serrata môže znižovať zápaly a môže byť prospešná pri podpore uzdravovania osteoartrózy, reumatoidnej artritídy, astmy, zápalovom ochorení čriev. Takisto sa zistilo, že Bosweillia je účinným prostriedkom v boji proti strate kĺbovej chrupavky. Navyše niektoré štúdie preukázali, že obsiahnutá látka môže byť prospešná ako podporná látka pri liečení niektorých druhoch rakoviny - prsníka, leukémie. Niektoré štúdie ukazujú, že kyselina boswelliová môže zabrániť tvorbe leukotriénov v tele. Leukotriény boli identifikované ako príčina zápalu a príznakov astmy. Boswellia serrata - Indický kadidlovník má nezastupiteľné pozitívne účinky v boji proti osteoartróze, prejavoch bolestí a zápalov.

Kĺbové problémy a ich riešenie pomocou Boswellie

Jedna štúdia uverejnenej v časopise Phytomedicine zistila, že všetkých 30 pacientov s osteoartrózou, bolesti kolien, ktorí užívali boswelliu potvrdili zníženie bolesti kolien. Rovnako tak boli potvrdené pozitívne výsledky v rámci možnosti chôdze. Štúdia zmieňuje tiež zvýšenie fyzickej odolnosti a zdatnosti. Ovšem kľúčových výsledkov bolo dosiahnuté po 90 dňoch užívania Boswellia na problémy s kolenami a to v skupine pacientov, ktorí užívali placebo a druhej skupine Bosweillia. Pacienti užívajúci Indický kadidlovník - boswellia označili zhodne ústup zdravotných ťažkostí pohybového aparátu. Ďalší pozitívny vplyv je vedeckými štúdiami označovaný v oblasti reumatoidnej artritídy, najmä pri znížení opuchov kĺbov. Niektoré výskumy naznačujú, že Boswellia môže interferovať s autoimunitným procesom, ktorý je vhodný pri podpore ozdravovania reumatoidnej artritídy.

Ďalšie ochorenia ktoré Boswellia dokáze zmierniť

Vplyv Boswellie bol preukázaný štúdiami tiež pri liečbe zápalových črevných ochoreniach, ako je Crohnova choroba a ulcerózna kolitída. Dokonca bol nájdený liek na predpis s Boswellia serrata v prvom botanickom herbári. Ukázalo sa, že oba prípravky, ako podporný farmaceutický prípravok, tak i Boswellia majú významný vplyv v boji proti Crohnovej chorobe. Astma trápi stále viac ľudskej populácie. Boswellia serrata môže hrať úlohu pri znižovaní leukotriénov, čo spôsobí, že bronchiálna svaly sa upokojí. Štúdia zameraná na astmatické poruchy preukázala, že Boswellia pomáha znížiť príznaky astmy. Už v roku 1998 nemecká štúdia preukázala dôležitú podpornú úlohu Boswelli  pri potlačení astmy. Asi najvýznamnejším zistením vedcov a odbornej verejnosti bolo zistenie, že Boswellia serrata pôsobí v mnohých faktoroch, najmä že môžu dopomôcť k inhibícií (spomalieniu) rastu nádorových ochorení. Boswelliová kyselina tiež zabraňuje niektorým enzýmom negatívne pôsobiť na DNA.

Zloženie: boswellia serrata, kurkuma (Curcuma longa), ryžová múka, želatína, stearan horečnatý, oxid kremičitý

Balenie: 60 softgélových kapsúl po 300mg Boswellia Serrata a 300mg Curcuma longa

Dávkovanie: 1 kapsulu denne nezávisle na jedle zapiť dostatočným množstvom vody

Upozornenie: Produkt nie je náhradou pestrej a vyváženej stravy. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Tento doplnok výživy nie je vhodný pre tehotné a dojčiace ženy a malé deti. Skladujte v suchu a pri izbovej teplote do 25C.

 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: